Шкодування – це фундаментальна частина життя, і замість того, щоб уникати його, людина має оптимізувати його, тобто використовувати свої помилки як можливості вчитися, зростати й навчати інших.
Про це в “Подкасті Опри” сказав письменник і журналіст Деніел Пінк, передає CNBC. “У кожного є шкодування Це одна з найпоширеніших емоцій, які відчувають люди”, – зазначив він і додав, що багато хто думає, що вони одні такі, хто відчуває жаль.
Пінк проаналізував багато досліджень і опитав понад 26 тис. осіб зі 130 країн про їхні найбільші шкодування для своєї книги під назвою “Сила жалю”. Більшість опитаних боролися з чотирма основними шкодуваннями:
Основні шкодування – це “невеликі рішення, які люди приймають на початку життя, що згодом призводять до жахливих наслідків”,- сказав Пінк.
Шкодування про сміливість народжуються з можливостей, коли ви не пішли на ризик, а пізніше пошкодували, що не зробили цього. Наприклад: ви хотіли почати бізнес, але боялися, що він прогорить. Тепер ви не задоволені, що працюєте “на дядька”.
Моральні шкодування – це результат усвідомленого прийняття поганого рішення замість хорошого. Наприклад: ви були грубими з кимось у школі і все ще почуваєтеся винним через це багато років потому.
Шкодування про зв’язки виникають, коли ви втрачаєте зв’язок із кимось, як платонічний, так і романтичний. Наприклад: ви втрачаєте зв’язок із найкращим другом, бо ваша зайнятість не дає вам проводити час разом.
Головне – не застрявати в шкодуваннях, порадив Пінк, додавши, що ігнорувати ці почуття або жити в спростуванні скоєних помилок – “погана ідея”, що потенційно призводить до поганого психічного здоров’я і застою в житті.
Замість цього краще перетворити ці негативні емоції на щось значуще, сказав Пінк. Обговорюйте їх з іншими людьми, звільняючись від почуття провини, яке ви тримаєте в собі. Розкажіть кому-небудь про свої помилки, щоб він міг їх уникнути, або знайдіть спосіб виправити вашу помилку.
Якщо ви забули про день народження друга, ви можете подарувати йому продуманий подарунок і листівку з вибаченнями та обов’язково записати його день народження у свій календар.
Письменник зазначив, що багато шкодувань були складнішими, наприклад, бажання сказати коханій людині, яка померла, як сильно вона була цінна, коли була жива. “Ви не можете цього виправити, але ви завжди можете допомогти людям, які вас оточують, не зробити ту саму помилку”, – прокоментував Пінк.
Щоб уникнути подібних шкодувань, потрібна самосвідомість – усвідомлення і роздуми про свої минулі дії – і співчуття до себе, сказав Пінк. “Ставтеся до себе з добротою, а не з презирством”, – порадив він.