Військово-морський флот Росії стикається з усе більшими викликами в Балтійському морі через зусилля НАТО та його нових членів заблокувати російські кораблі. Так, Швеція розгорнула нову протикорабельну ракету RBS 15 Mark 3, здатну стримати російські кораблі в Санкт-Петербурзі та Калінінграді.
RBS 15 Mark 3, оснащена радіолокаційним наведенням і дальністю до 190 км, дозволяє атакувати кораблі та наземні цілі. У поєднанні з датчиками на суші, у повітрі, на воді й під водою ракети фактично блокують доступ російським військовим кораблям до Атлантичного океану, передаю Уніан з посиланням на The Telegraph.
Інші країни Балтійського регіону значно посилили свою оборону. Естонія закупила ракети Blue Spear 5G із дальністю 200 миль, а Латвія придбала ракети Naval Strike.
З розширенням НАТО і приєднанням до альянсу Швеції та Фінляндії Балтійське море стало одним із найскладніших регіонів для російського флоту. Це ставить під сумнів його здатність ефективно діяти в умовах конфлікту з НАТО.
Посилення безпеки Балтики
Після пошкодження кабелів зв’язку у Балтійському морі НАТО відправило флот до регіону для охорони важливих підводних споруд. Загалом патрулювати будуть близько десяти кораблів. Операція триватиме до квітня.Спостереження за ситуацією в регіоні посилять країни JEF (Об’єднані експедиційні сили Сполученого Королівства), серед яких Велика Британія, Данія, Фінляндія, Естонія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Швеція та Норвегія.
Минулого року кабелі в Балтійському морі та Фінській затоці перерізали тричі. У листопаді 2024 року було демонтовано дата-кабель між Швецією, Литвою, Фінляндією та Німеччиною. У жовтні 2023 року Newnew Polarbear зламав газопровід Balticconnector і пошкодив кабелі зв’язку. А наприкінці 2024 року вийшли з ладу чотири телекомунікаційні кабелі, що з’єднують Фінляндію з Німеччиною та Естонією.