В Україні з 28 лютого буде скасовано броню для всіх військовозобов’язаних. Працівники підприємств, які втрачають свій критичний статус або не відповідають необхідним критеріям, також втратить броню.
Такою інформацією поділився Олександр Федієнко, член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Чиновник зазначив, що після скасування броні ТЦК та СП мають законні повноваження мобілізувати цих українців. Він наголосив, що цей процес повністю відповідає законодавству.
Депутат наголосив, що ТЦК та відповідні органи влади враховують потреби підприємств оборони, зв’язку та енергетики, надаючи час для повторної броні співробітників. Він пояснив, що мобілізаційне завдання щодо бронювання призовників зазвичай стосується критичних галузей, таких як сільське господарство, виробництво товарів першої необхідності та військові галузі.
Процес резервування враховує виробничі потужності підприємств, щоб вони могли виконувати свої завдання.
Федієнко також уточнив, що резервування працівників визначається Міністерством економіки. Навіть якщо підприємство тимчасово втрачає мобілізаційне завдання, існуючі резерви залишаються чинними протягом цього часу.
Він наголосив на важливості балансу між розподілом резервованих співробітників на критично важливі підприємства та необхідністю поповнення Збройних сил України.
Також повідомляється, що після 28 лютого частина раніше резервованих чоловіків буде мобілізована до Збройних сил та інших військових формувань. Крім того, з 9 січня повідомляється, що роботодавці матимуть 72-годинне вікно для повторного бронювання співробітників після 28 лютого, протягом якого ТЦК можуть їх мобілізувати.