Попри зростання зарплат в Україні, рівень бідності серед громадян стає вищим. Зокрема за два роки від початку повномасштабного вторгнення бідність серед українців зросла в 1,7 раза.
В Україні зросла бідність від початку повномасштабної війни
Водночас глибока бідність, тобто кількість людей на межі виживання, збільшилась у 7 разів, пише 24 канал з посиланням на докторку економічних наук, завідувачку відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Людмилу Черенько.
Експертка навела дані макроекономічного та монетарного огляду Національного банку України. Ця інформація свідчить про те, що зарплати в Україні у 2024 році дійсно зросли.
Так у третьому кварталі минулого року номінальні зарплати збільшилися на 22,3%, а реальні — на 14,2%. Крім того, з 1 квітня 2024 року мінімальна зарплата зросла з 7 100 гривень до 8 000 гривень.
Але мінімальна пенсія лишається на рівні 2 361 гривні. А це мала сума для людей похилого віку, які не працюють та не мають підтримки родичів.
Черненко пояснила, що з 2022 до 2023 року рівень бідності в Україні зріс у 1,7 раза. Це не є критично важливим для країни в стані війни. Однак людей, які опинилися на межі виживання, стало більше в 7 разів. Їхня кількість зросла з 1,3% у 2021 році до 8,8% у 2023-му.
Зауважте! Науковиця наголосила, що станом на сьогодні ситуація критична навіть не для тих, хто працює, а для тих, хто не має допомоги від родичів і живе не мінімальні соціальні трансферти.