Американські військові успішно запустили гіперзвукову ракету зі станції космічних сил на мисі Канаверал, повідомили у Пентагоні.
Неоголошений старт ракети став першою бойовою подією для гіперзвукової ракети великої дальності LRHW (Long-Range Hypersonic Weapon) — також відомої як Dark Eagle — перше випробування якої відбулося на мисі Канаверал в лютому 2023 року.
«Це випробування знаменує собою важливу віху в розробці однієї з наших найсучасніших систем озброєнь. Оскільки ми наближаємось до першої поставки цієї можливості нашим партнерам з армії, ми продовжуватимемо працювати над інтеграцією системи Conventional Prompt Strike в надводні і підводні кораблі ВМС, що допоможе нам залишатися провідною бойовою силою у світі», – цитує пресслужба Міноборони США міністра ВМС Карлоса Дель Торо.
Відповідно до довідки Дослідницької служби Конгресу США (CRS), Dark Eagle — це система, що запускає гіперзвукові ракети, швидкість яких може перевищувати 6 тисяч км/год — що в п’ять разів перевищує швидкість звуку.
За повідомленнями, розроблені Lockheed Martin і Northrop Grumman ракети мають радіус дії 4,3 тисячі кілометрів.
«Вони можуть досягти верхніх шарів атмосфери Землі та залишатися за межами радіусу дії систем протиповітряної та протиракетної оборони, доки не будуть готові завдати удару, а тоді реагувати буде надто пізно», — йдеться в резюме CRS.
Щоб захистити чутливу електроніку та спрогнозувати аеродинаміку при постійних надвисоких температурах, потрібні масштабні льотні випробування. До кінця 2024 року заплановане проведення ще одного випробування.
«Ми повинні переконатися, що здійснили повне випробування, якнайближче до операційного застосування. Армія повинна мати впевненість у тому, що це безпечно та ефективно, щоб фактично використовувати цю зброю у підрозділі, якому, можливо, доведеться брати участь у військових діях», – йдеться у довідці.
Напередодні випробування гіперзвукової ракети Федеральне управління цивільної авіації випустило тимчасове обмеження на польоти для невизначених «космічних операцій», забороняючи пілотам доступ до вузької зони, що тягнеться від берега на південний схід від мису.
Попри погрози Путіна спрямувати до кордонів із ЄС і НАТО ракети середньої та малої дальності уряд Німеччини не збирається відмовлятися від наміру розмістити на своїй території американські ракети.