Питання проведення виборів в Україні обговорюється давно, адже українці уже б мали нову владу. Однак на заваді виборчого процесу став воєнний стан. Найбільше українці хочуть змінить Верховну Раду. Про це свідчать результати дослідження “Суспільно-політичні настрої українців (грудень 2024 року)”.
“З кожним місяцем дедалі більше українців висловлюють бажання провести вибори, особливо вибори до Верховної Ради України (там взагалі запит на рівні трохи менше ніж 80%). Чому так? Люди часто не розуміють, яку конкретну користь їм приносять нинішні парламентарі. Через це й виникає бажання їх переобрати. Це проблема насамперед недостатньої інформаційної роботи”, — пояснив настрої українців соціолог Андрій Єременко.
Відповіді на запитання, за яких умов можна проводити вибори розділилися наступним чином:
- 20,4% — вибори необхідно проводити за будь-яких умов і якомога швидше,
- 38,8% — вибори можливі лише після остаточної перемоги та закінчення воєнного стану.
- 54,3% — вибори можуть бути проведені фактично під час війни, але за тих чи інших умов.
За даними дослідження, у цілому готовність українців до виборів становить 81,1%.
За його словами, для багатьох виборців діяльність Ради асоціюється лише зі скандалами навколо окремих депутатів та гетманцевщиною. “Про конструктивну роботу окремих депутатів (яка, до речі є) мало хто знає або згадує”, — наголосив соціолог.
А ось президентських виборів українці очікують менше. Соціолог вважає це природним. “Президент, на відміну від парламентарів, завжди помітний. Люди бачать його діяльність, розуміють її цінність (як у позитивному, так і у негативному сенсі). І ті, хто оцінює його позитивно чи хоча б нейтрально не мають гострого бажання у виборах”, — зазначив він.