Після вступу у президентські повноваження Дональд Трамп матиме шанс виконати свою обіцянку про мир в Україні. Однак є два варіанти, як він може це зробити – як Вінстон Черчіль, чи як Невілл Чемберлен. Про це авторській статті для The Hill пише експерт Інституту корейсько-американських досліджень Джозеф Боско.
Аналітик зазначає, що обраний у парі з Трампом віце-президент Джей Ді Венс вже якось зробив скандальну заяву про те, що “йому байдуже, що станеться з Україною”. Цим висловлюванням напарник Трампа в загальних рисах повторив слова Невілла Чемберлена, британського прем’єр-міністра, який до останнього ішов на поступки Гітлеру, аби уникнути великої війни.
Говорячи про територіальні претензії Гітлера до Чехословаччини і пояснюючи своє небажання захищати цю країну, автор політики умиротворення казав, що то “сварки в далекій країні між людьми, про яких ми нічого не знаємо”.Автор публікації зазначив, що подібний ізоляціонізм не надто узгоджується із прагненням “зробити Америку великою знову” – гаслом, яке Трамп зробив центром своєї передвиборчої кампанії.
Джозеф Боско нагадує, що сьогодні теж є група країн, які прагнуть зруйнувати світовий порядок і не приховують свого ворожого ставлення до США. Замість нацистської Німеччини, фашистської Італії та імперської Японії нову вісь зла сьогодні сформували реваншистська Росія, комуністичний Китай, радикальний ісламістський Іран та автаркічна Північна Корея.
“Якщо він зможе подолати своє захоплення світовими диктаторами, Трамп матиме кращі можливості, ніж коли-небудь мав Байден, для управління і перемоги над загрозою з головою гідри, яка зараз стоїть перед Заходом”, – зазначив Боско.