У квітні 2024-го року республіканець Кіт Келлог, якого вчора новообраний президент Дональд Трамп номінував на посаду спецпредставника США по Україні, опублікував велику статтю, у якій виклав свою версію, як мав би виглядати план закінчення російсько-української війни.
У цьому плані, як підкреслив голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак, є пункти, які нам не сподобаються. Але є такі, що виглядають цілком добре, додав експерт.
Експерт нагадав, що в плані Келлога, дійсно, говориться про відмову Україні від вступу в НАТО на невизначений термін в обмін на збільшення військової допомоги та певні безпекові гарантії.
При цьому мова також іде і про певне обмеження антиросійських санкцій, аби Росію змусити сісти за стіл перемовин.
“Україну не треба змушувати відмовлятися від своїх територій, але треба переконувати повернутися до цього питання після того, як Путін піде з влади. Передбачаючи, що частина територій на багато років може виявитись під тимчасовою окупацією”, — говорить Шлінчак.
Також у плані Келлога сказано, що Росія має виплачувати Україні збитки на відновлення за рахунок відрахувань з продажу енергоносіїв. Окрім того, передбачається, що усі санкції будуть зняті з Росії лише після того, як вона підпише мирну угоду.
“Інтуїція підказує, що Штати будуть працювати приблизно по цьому сценарному плану. Але чи достатньо буде цього всього Росії, зважаючи, що у Кремлі ввійшли в азарт і намагаються паралізуючим страхом дотиснути Захід, щоб той в принципі погодився на капітуляцію України? Чи Штатам доведеться вмикати додаткові важелі, аби Путін вирішив, що така “угода” може бути ще й непоганим варіантом… Що ж, подивимось”, — відзначив Шлінчак.