Колишня очільниця австрійської дипломатії Карін Кнайсль, яку свого часу прозвали “подругою Кремля”, знову нагадала про себе. Цього разу її кар’єра зробила крутий поворот у бік Рязані, де вона тепер викладатиме в Рязанському державному університеті імені Сергія Єсеніна. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі виконувач обов’язків ректора Дмитро Боков.
“Сьогодні наш університет відвідала Карін Кнайсль, австрійська державна діячка, журналістка і політикиня, ексміністерка закордонних справ Австрії. У рамках її візиту до РДУ імені С.О. Єсеніна вдалося домовитися: Карін Кнайсль викладатиме у нас”, – написав Боков, делікатно оминувши будь-які деталі.
І ось тут починається справжня інтрига. Що саме викладатиме Кнайсль – геополітику, танці з Путіним чи, може, мистецтво виживання в умовах ізоляції від Заходу?
Кнайсль і Кремль: історія великої дружби
Карін Кнайсль, здається, відчуває себе в Росії як вдома. Її зв’язки з Володимиром Путіним давно стали об’єктом критики в Європі. У 2018 році, коли весь цивілізований світ із подивом спостерігав за зростанням напруженості між Росією та Заходом, Путін танцював на її весіллі. Так, не на якихось державних переговорах, а на приватній події в Штирії, залишивши за собою натовп охоронців і політичних запитань.
А після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Кнайсль не просто не дистанціювалася від Москви – вона вирішила тісно з нею інтегруватися. Спочатку вона переїхала до невеликого села Петрушово в Рязанській області, де, за чутками, насолоджувалася життям далеко від європейської критики.
У 2022 році стало відомо, що Кнайсль перебралася до Санкт-Петербурга, де анонсувала діяльність центру під назвою G.O.R.K.I. (The Geopolitical Observatory for Russia’s Key Issues). Щоправда, що саме робить цей центр і чи існує він у реальності, залишається загадкою – як і багато інших аспектів діяльності ексміністерки.
Нове життя у Рязані
Тепер Карін Кнайсль знову змінює дислокацію, обравши для себе скромний університет у Рязані. Що штовхнуло її на цей крок – любов до російської провінції, необхідність фінансової стабільності чи бажання залишитися поруч із кремлівськими колами – сказати важко. Але одне очевидно: її рішення продовжує викликати обурення в Європі, де Кнайсль вже давно вважають символом занадто близької дружби з Москвою.
Ця історія показує, як політична кар’єра може трансформуватися у щось абсолютно несподіване. Хто знає, можливо, через кілька років Кнайсль стане обличчям російської вищої освіти або навіть новою ведучою політичних ток-шоу на федеральних телеканалах. Адже в сучасній Росії немає нічого неможливого.