Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди сумлінній підготовці. Зараз 80% у навчальних центрах – це люди, які на війні не були і саме собою постає питання, чому вони можуть навчити людей, які вирушають на фронт. А від їхньої підготовки безпосередньо залежить збереження їхнього життя та здоров’я. Про це в інтерв’ю “УП” розповів командир Третьої штурмової бригади Андрій Білецький.
Військовий зазначив, що до цих навчальних центрів треба направити людей для того, щоб вони підготували тисячі інструкторів.
“Зараз 80% у навчальних центрах – це люди, які на війні не були. Питання: а чого вони вчать? Треба зібрати з військ 3–4 тис. – так, це буде боляче, але не критично. Берете хороших сержантів і старих солдатів… Це не буде просто. Якщо йти по короткому шляху – за 4 місяці. По хорошому – за 6 місяців вони стануть якісними інструкторами і випустять свій пробний курс. Після цього ви можете приблизно рахувати, що одна людина повинна випускати 10 курсантів. Тобто 4 тис. можуть готувати 40 тис. одночасно. І це вже зовсім інша якість людей”, — поділився Білецький.
Військовий також наголосив, що в Україні терміново треба вирішувати питання з підготовкою молодшого офіцерського складу, змінювати підхід до базової загальновійськової підготовки.
“Ті люди, які в армію потрапляють щомісяця, мають бути навчені в рази краще, ніж вони навчені зараз. Тоді в СОЧ піде набагато менше, менше загине або буде поранено, а втрати противника зростатимуть”, — наголосив він.
Білецький висловив переконання, що треба займатися різким підвищенням ефективності армії, яка полягає у якісній бойовій підготовці.