Якщо ви думали, що Париж — це лише романтика, вино і круасани, то злочинці, озброєні сокирами, вирішили внести трохи екшену в цей казковий образ. Сьогоднішня новина звучить як сюжет з кіно, але стала реальністю в самому серці французької столиці.
Рейд у стилі “постмодерн”
Згідно з інформацією Le Parisien, інцидент стався у музеї Коньяк-Же (Musée Cognacq-Jay), коли четверо грабіжників у масках і капюшонах увірвалися до будівлі. Озброєні сокирами та бейсбольними бітами, вони орудували так швидко і зухвало, що їхній метод заслуговує окремої статті у посібнику для майбутніх анархістів. Вони розтрощили вітрини і забрали п’ять рідкісних колекційних скриньок і табакерок XVIII століття — артефакти, яким по три століття.
Це сталося близько 10:30 ранку, практично на очах у відвідувачів. Так, звичайний день у музеї раптом перетворився на непрохану прем’єру пограбування.
Реакція міської влади
Париж не залишився байдужим. Мерія негайно відреагувала, залучивши муніципальну поліцію, яка прибігла на місце подій з вражаючою швидкістю. На щастя, ніхто з відвідувачів чи працівників не постраждав, хоча психологічний шок явно залишився. Мерія вже випустила пресреліз, у якому “рішуче засудила цю насильницьку акцію”.
Зараз для всіх причетних — і шокованих туристів, і співробітників музею — працюють психологи. Тим часом паризька прокуратура відкрила розслідування. Сподіваємося, що йому буде присвячено більше ресурсів, ніж створенню чергового крутого фільму на основі цього сюжету.
Злочини у стилі “Франція 2024”
Це не перший випадок дивакуватих пограбувань у Франції цього тижня. Лише кілька днів тому в Ліоні відбувся ще один інцидент — пограбування ювелірної крамниці. Грабіжник настільки серйозно підійшов до справи, що використав навантажувач для розтрощення вітрини. Що далі? Танки для банківських сейфів?
Хто насправді винен?
Цей інцидент піднімає низку питань. Чи стала безпека культури жертвою байдужості влади? Чи це просто ще один наслідок суспільної нестабільності? Одне відомо точно: у столиці, яка славиться своєю культурною спадщиною, грабіжники продовжують діяти так, ніби це їхній персональний Дикий Захід.
Тим часом музей Коньяк-Же залишиться не лише домівкою для шедеврів XVIII століття, а й місцем, де історія твориться зовсім інакше — за допомогою сокир і бейсбольних біт.