Фінансовий експерт Олексій Кущ пояснив, що завжди під час війни суспільство дуже поляризується, тому в Україні з’явилися як дуже бідні люди, так і дуже багаті.
Про це він розповів у авторській програмі Валерія Савчука «Різні люди».
«До речі, ось та сама 1000 гривень – це фактично правильне рішення, але неправильний дизайн цієї програми. Тобто не можна такі гроші виплачувати всім поспіль, бо ці гроші потрібно виплачувати лише соціально незахищеним верствам населення. А навіщо платити людині, яка не потребує цієї 1000 гривень?», – зазначає Олексій Кущ.
Насправді, стверджує він, людей, яким зайва 1000 гривень не потрібна, чимало, бо завжди під час кризи, якою і є війна, відбувається дуже сильна поляризація суспільства. З одного боку, наголошує експерт, ми бачимо зубожілих, це особливо стосується ВПО, людей, які втратили квартиру, роботу, доходи, а також це пенсіонери.
«З іншого боку, ми бачимо просто божевільну розкіш деяких соціальних груп. Рекорди б’ються з купівлі нових автомобілів в автосалонах, купується нерухомість зокрема елітна за кордоном. У нас кількість багатих саме зросла десь із 3% до 8% за час війни, це саме багатих людей, які мають дуже багато грошей», – розповідає Олексій Кущ.
Тому, констатує він, немає сенсу платити 1000 гривень керівнику ТЦК чи МСЕК. Натомість, стверджує гість програми, ці виплати потрібні пенсіонерам, але не тим, які й так отримують 50 000 на місяць, ВПО, багатодітним сім’ям, і не по одному разу, а регулярно, хоча б раз на квартал, а для ветеранів взагалі треба створити спеціальні програми.