Схоже, навіть медіа, що звикли до будь-яких потрясінь, сказали «досить» і залишили платформу, що, наче потопаючий корабель, несе все нові й нові хвилі токсичності.. Британська The Guardian і іспанська La Vanguardia днями оголосили, що їм набридло балансувати між журналістськими стандартами й нескінченним потоком токсичного контенту. Обидва видання оприлюднили заяви, де пояснили, чому залишають платформу Ілона Маска.
«Ми вирішили, що залишатися на Х немає сенсу. Теперішній обсяг «користі» не перекриває шкоди, яку платформа несе нашій репутації, — написали в The Guardian. — Редакційні ресурси можна краще використати деінде, а не на платформі, що дедалі більше нагадує цифрове болото».
The Guardian також натякнули, що остання передвиборча кампанія в США підкреслила, наскільки токсичною стала ця мережа. За їхніми словами, Маск перетворив Х на своєрідний рупор для «альтернативних фактів» і радикальних поглядів. «Замість місця для дискусій — це платформа, де розцвітають теорії змови та расистські коментарі, і ми більше не маємо бажання брати участь у цьому шоу», — зауважили в газеті.
Схожі настрої висловили й в іспанській La Vanguardia, де заявили про повне припинення публікацій і тимчасове «замороження» акаунтів. За словами іспанців, Х «перетворилася на середовище, де теорії змови резонують із небаченою силою». І це, звісно, м’яко кажучи, не те місце, де вони хочуть презентувати свою журналістику.
Рішення The Guardian та La Vanguardia може здатися радикальним, але не варто забувати: лише у The Guardian близько 80 акаунтів з понад 27 мільйонами підписників. У La Vanguardia ця цифра хоч і скромніша, але все ж значна — близько 1,3 мільйона. А все це — на платформі, чия вартість, за даними Euronews, обвалилася на 75% з моменту покупки Маском.