Створення «паспортів енергонезалежності регіонів» дозволить ефективно координувати дії центральної та місцевої влади у напрямку розвитку розподіленої генерації на місцях для посилення енергетичної стійкості регіонів. Про це повідомляє Міністерство економіки України, інформує портал Стіна.
Заступник міністра енергетики України Микола Колесник зазначив: «Паспорт дає чітке розуміння у кожній громаді, населеному пункті, місті, яке потребує генерації, яке споживання, які об’єкти критичної інфраструктури потребують додаткового збільшення потужності. Це дозволяє якісної децентралізації та покриття потреб на місцевому рівні в електричній енергії, теплопостачанні. Це дає допомогу у координації правильних кроків, ефективності кроків центральних органів влади, місцевих органів влади», – пояснив він.
Розробка такого інструменту – спільна ініціатива Офісу Президента, Уряду, Міністерства енергетики та Міністерства регіонального розвитку, місцевих військових та обласних адміністрацій та місцевих органів влади.
«Паспорти енергонезалежності» матимуть важливе значення і для подальшої взаємодії з міжнародними донорами, щоб наростити міжнародну допомогу регіонам, що потребують.
“Комплексний план, який вбачається у структурі “паспорту енергонезалежності регіонів”, допомагатиме скоординувати дії всіх учасників, і, зокрема, враховуватиме генеральні плани розвитку громад”, – додав заступник міністра.
Микола Колесник також нагадав, що на сьогоднішній день Урядом прийнято цілу низку рішень, спрямованих на розвиток розподіленої генерації в регіонах, зокрема щодо спрощення умов будівництва об’єктів розподіленої генерації, приєднання до електричних та газових мереж, розроблено набір фінансових інструментів для ОСББ, комунальних підприємств, бізнесу та фізичних осіб, які дозволяють залучити фінансування з метою побудови генерації для власних потреб.