Ворог береже ракети і хоче виснажити та вивести з ладу українську систему ППО, тому останнім часом спостерігаються багатогодинні атаки території України російськими безпілотниками.
Про це сказав експерт з міжнародної безпеки Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко в ефірі телемарафону. Він наголосив, що росіяни змінили тактику і пробують постійні запуски БПЛА, щоб перевести Україну в цілодобовий режим повітряних тривог.
За його словами, раніше російські окупанти використовували БПЛА, найперше, з розвідувальною метою – збирали інформацію про те, де і які системи ППО в нас є. Він зазначив, що це було, в першу чергу, пов’язано з підготовчою роботою перед масованими ракетними ударами.
Жовтенко наголосив, що тепер путінський режим намагається накопичити запас крилатих і балістичних ракет. Він нагадав, що їх Росії постачав і Іран, але після нещодавніх ударів Ізраїлю по цій країні, з виробництвом балістичних ракет і поставкою їх росіянам виникають проблеми. За його словами, це змушує росіян більше покладатися на Північну Корею. Експерт зазначив, що Росії доводиться економити ракети, тому вони зараз більше покладаються на ударні БПЛА, котрі отримують не тільки з Ірану, але й налагодили власне виробництво.
Жовтенко наголосив, що росіяни пробують перевести запуск БПЛА по території України в цілодобовий режим. “Те, що зараз, це певний тест на перевірку спроможності саме цього компоненту російського ВПК – чи буде він справлятися з високими темпами використання безпілотників. І, відповідно, чи “24 на 7″ буде справлятися система ППО України”, – сказав він.
За його словами, росіяни таким чином намагаються виснажити і вивести з ладу українські системи ППО, не вдаючись до використання крилатих і балістичних ракет.
Експерт зазначив, що Україна також адаптується до нової тактики росіян. “Як тільки моніторингові канали повідомляли про те, що на кількох авіабазах у РФ споряджені або споряджаються Ту-95 або Ту-22, то в наближчі ночі туди прилітали українські БПЛА. І це змушувало росіян піднімати літаки, роззосереджувати їх і потім починати процес спорядження знову”, – сказав Жовтенко.