Українські урядовці активно обговорюють нові вимоги до бронювання від мобілізації, яке забезпечує відстрочку для співробітників критично важливих підприємств.
Як повідомляє видання NV, зміни до Постанови № 76 передбачають жорсткіші умови, які вдарять по низькооплачуваних працівниках і скоротять кількість захищених від призову.
Серед пропозицій уряду — встановлення мінімального рівня зарплати для підприємств, що бажають отримати статус «критично важливих». Зокрема, співробітники компаній, які платять своїм працівникам менше 19 000 гривень на місяць, не зможуть претендувати на відстрочку. Уряд розраховує, що ці зміни зможуть принести до бюджету значні кошти, скоротивши витрати на підтримку непродуктивних бронювань.
Також передбачається запровадження щомісячної звітності щодо зарплат на таких підприємствах та обмеження ролі військових адміністрацій у призначенні статусу «критичного» для підприємств. Новий порядок передбачає, що рішення прийматимуться за участю місцевих чиновників разом із ТЦК, що додасть прозорості та дозволить уникнути зловживань.
В уряді також розглядають можливість зменшити частку працівників у критичних галузях, які мають повну броню. Так, у таких секторах, як військове виробництво та енергетика, кількість персоналу, звільненого від мобілізації, може бути скорочено зі 100% до 70–90%. Це дозволить залучити до лав ЗСУ більше працівників, при цьому не втрачаючи ефективність роботи у критичних сферах.
Остаточні зміни поки що узгоджуються між Міноборони та Мінекономіки, і, як очікується, остаточне рішення ухвалять на рівні президента Володимира Зеленського.