У Сполучених Штатах Америки стартувало розслідування чергового витоку суворо секретних розвідувальних даних, що стосуються планів Ізраїлю щодо військової операції проти Ірану. Інцидент набуває широкого розголосу та викликає серйозну стурбованість серед американських спецслужб.
18 жовтня CNN повідомило про появу у відкритому доступі секретних документів, датованих 15-16 жовтня. Вони мають позначку «цілком таємно» і призначені для обмеженого кола держав, що входять до розвідувального альянсу «П’яти очей» (США, Австралія, Канада, Нова Зеландія та Велика Британія). Документи свідчать про підготовку Ізраїлю до проведення удару по Ірану у відповідь на ракетний обстріл.
Національне агентство геопросторової розвідки США у звіті вказує на переміщення ізраїльських боєприпасів, тоді як Агентство національної безпеки відзначає тренувальні польоти ВПС Ізраїлю з використанням ракет класу «повітря-поверхня». Однак, за інформацією з джерел, американська розвідка не виявила ознак підготовки ядерного удару.
Представник уряду США підтвердив CNN справжність документів, зазначивши, що розслідування триває. ФБР, Пентагон та інші розвідувальні служби негайно почали шукати винуватців витоку, проводячи аналіз доступу до даних.
Цей інцидент стає особливо гострим на тлі загострення американо-ізраїльських відносин. Витік тактичних планів Ізраїлю загрожує викликати серйозне незадоволення у Тель-Авіві. Мік Малрой, колишній заступник помічника міністра оборони США, підкреслив, що якщо інформація дійсно була розкрита, це є «грубе порушення».
Хронологія попередніх витоків інформації в США
Подібні інциденти вже не вперше трапляються в американських розвідувальних структурах. Наприклад, у квітні минулого року у мережу потрапили секретні документи Пентагону, які містили дані про розташування українських військових сил та постачання військової техніки від союзників. Цей скандал завершився арештом 21-річного військовослужбовця Джека Тейшейри, якого звинувачують у поширенні даних.
У травні 2024 року в США стався ще один масовий витік – у Департаменті транспорту була розкрита особиста інформація понад 237 тисяч державних службовців, що знову підірвало довіру до безпеки державних даних.