Довготривала магнітна буря, яка трималась на Землі тиждень, нарешті потроху знижує свій вплив. Однак астросиноптики попереджають про нові сонячні спалахи, які, ймовірно, призведуть до штормів.
Геомагнітна буря (G1-G3), яка викликала полярні сяйва на півдні Арізони та Техасу 7 і 8 жовтня, завершується. Земля вийшла з намагніченого хвоста викиду корональної маси (CME), як сказали вчені зі сайту дослідження космічної погоди Spaceweather.
Водночас вони попереджають про те, що сонячна пляма AR3848 створила спалах класу Х1,8, внаслідок якого у космос вилетів викид корональної маси. Обсерваторія сонячної динаміки NASA зафіксувала екстремальний ультрафіолетовий спалах:
“Цей вибух тривав понад 4 години, настільки довго, що він підняв масивний CME з атмосфери Сонця…CME точно вдарить Землю пізніше цього тижня, потенційно спровокувавши новий раунд геомагнітних бур”, — резюмували вчені.
Магнітні бурі на Землі протягом 9-13 жовтня
Як йдеться у ресурсі Meteoagent, наразі, 9 жовтня, на Землі вирує сильна магнітна буря в 6 балів. Наступного дня, 10 жовтня, її сила зменшиться до мінімальної сонячної активності у 2 бали. Однак вже у п’ятницю, 11 жовтня, знову очікується геомагнітний шторм в 5 балів.
Вже протягом вихідних, 12-13 жовтня, не прогнозується будь-яких збурень вище 4 балів.