Правоохоронці викрили на Львівщині незаконний продаж фальсифікованого пального – зокрема, бензину. Зловмисники реалізовували його через мережу підконтрольних АЗС.
Про це повідомили у Бюро економічної безпеки (БЕБ). Там наголосили: організував виробництво фальсифікату директор двох підприємств у Стрийському районі.
“Готове пальне продавали через підконтрольні АЗС. Детективи бюро виявили понад 22 тис. літрів бензину сумнівної якості, а також вилучили контрафактне пальне. Експертиза показала, що пальне не відповідає стандартам. Досудове розслідування триває”, – йдеться у повідомленні.
Як пояснюють експерти, визначити, що використовуване пальне неякісне, можна самостійно – не вдаючись до лабораторного аналізу. Зокрема, при регулярному використанні “бодяги”:
- впаде потужність авто і воно не буде нормально їхати;
- авто погано запускатиметься;
- відбуватиметься постійна і глибока детонація, мотор дуже сильно трястиме;
- збільшиться витрата пального тощо.
В цілому ж неякісний бензин може завдати великої шкоди автомобілю. Наприклад, може зруйнуватися фільтр та паливний насос у баку. Способів “бодяжити” ж пальне безліч. Зокрема, для цього можуть занижувати октанове число. Це призводить до нерівномірного згоряння пального у двигуні.
Водночас октанове число можуть і штучно завищувати – що також негативно впливає на двигун. Зокрема, додають:
- спирти та ефіри. Що за високої їх концентрації у паливі – близько 10% – призводить до зростання витрати пального, а в спеку може спровокувати утворення повітряних пробок у системі подачі пального;
- ароматичні вуглеводні. Це призводить до збільшення кількості нагару. Крім того, негативно впливає на фільтр у баку, трубки паливної системи, різні ущільнювачі тощо.