Керовані авіаційні бомби називають головною проблемою на фронті. Значної шкоди завдають КАБи і Харкову, і Запоріжжю. Однак ворог може розширити зону ураження авіабомбами, удосконаливши снаряди. Про це розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в ефірі “Київ24”.
За словами експерта, у росіян ще з часів СРСР залишилися десятки тисяч корегованих авіаційних бомб калібром 500 кг. На місяць окупанти можуть застосовувати до 3 тис. КАБів. І проблема полягає в тому, що знешкодити авіабомби неможливо, на них неможливо навестись, адже вони не мають за собою інверсійного сліду.
Олександр Коваленко нагадав, що першу КАБ росіяни застосували по Бахмуту у 2022 році. Тоді це була висота в 16 км, дальність 30 км. Зараз відстань польоту цих КАБів понад 80 км.
“Я не виключаю, що до кінця цього року може бути покращення характеристик УМПК до 100 кілометрів”, — зазначає він.
Але якщо окупанти якимось чином зможуть встановити на авіаційну бомбу реактивний прискорювач, то дальність польоту бомби збільшиться до понад 150 км. “Тому це вже загроза для Полтави, це загроза для Дніпра, навіть для Одеси”, — підкреслив експерт.
І при цьому усі можливості протидії при таких відстанях використання КАБів нівелюються, залишається лише єдиний метод боротьби – завдання ударів по носіях цих бомб.