Із початком осені у столичних зоозахисників додалося роботи – “збирати” кажанів у оселях киян. Наразі рукокрилі почали мігрувати на південь, тож можуть зупинятися на відпочинок під час довгої подорожі або шукають зимові сховища у містах та потрапляють у пастки на балконах, дачах і навіть художніх майстернях. До того ж, залітають великою компанією у кілька сотен осіб, і впоратися з ними доволі складно.
Вже з початку сезону міграції, який у кажанів стартує ще у серпні, зоозахисникам доводилося знаходити понад 350 тварин в одній оселі, повідомляє Команда порятунку тварин Kyiv Animal Rescue Group. Залишені на провітрювання вікна – справжня пастка для кажанів, які легко залітають у невелику щілину, але не можуть таким самим чином вибратися назад. На жаль, у багатьох випадках внаслідок цього тварини гинуть від зневоднення.
“Хочемо нагадати – всі кажани, котрі проживають на території нашої країни, занесені в Червону книгу. Будь ласка, якщо бачите кажана – не ображайте його. Тривале перебування в зачиненому помешканні шкодить не тільки вашій оселі, а ще й кажанам”, – попереджають у Команді порятунку тварин.
До того ж, зі зниженням температури повітря випадки візитів непроханих крилатих гостей зростатимуть. І якщо залетіла не сотня, а кілька тварин, можна спробувати випустити їх на волю самостійно. Головне, не панікувати і пам’ятати, що кажан значно сильніше боїться людину, ніж навпаки.
Ось який алгоритм дій радять фахівці Команди порятунку тварин:
- дочекайтеся темряви;
- вимкніть світло в кімнаті з кажанами;
- відкрийте вікна навстіж, відсуньте гардини, щоб тварини мали можливість вільного вильоту;
- якщо один чи декілька кажанів не летять – спробуйте посадити їх у коробку та передати фахівцям.
Для цієї “операції” краще надіти цупкі рукавички і тримати тварину так, щоб крила були притиснуті до тіла. Але у разі, якщо кажанів багато або дуже страшно їх ловити, найрозумніше – викликати фахівців. До речі, рятувальники тварин зазначають, що кажани ніколи не нападають першими, і можуть вкусити тільки у разі, якщо домашня тварина спробує з ними взаємодіяти. Тому дуже важливо, аби домашні улюбленці були вакциновані від сказу, навіть якщо не гуляють на вулиці.