Українці все частіше почали відчувати страх стосовно військових. Самі військові розповідають, що в останній рік спостерігається тенденція, що їх уникають та жахаються.
“Я вважаю, що це пов’язано з тим, як влада вирішувала питання мобілізації, з людини, до якої відчувають повагу, для пересічної людини військовий перетворюється на людину до якої відчувають страх, яка підсилює власні докори сумління, якої уникають”, — пояснив в інтерв’ю NV Олександр Федорець, досвідчений психотерапевт і психіатр, який займається військовими травмами.
За його словами, ключовим у стані українських захисників після закінчення війни є ставлення суспільства, його підтримка, приняття та повага, які були на початку повномасштабного вторгнення.
“Провідний запит, з якими я стикаюся зараз серед військових, не гостра реакція на стрес, а виснаження, яке супроводжується образою на державу, політиків, іноді суспільство. Суб’єктивно у військових є зараз відчуття, що їх маргіналізують, що їх зрадили, що їх ніхто не підтримує. Це не обов’язково так, але це частина їх психічного досвіду, і це небезпечна тенденція, що може зрештою призвести до розколу між цивільною спільнотою та військовими”, — додає психіатр.
Психологічний стан українців
Очільниця Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони Оксана Сухоруков заявила, що посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) становить 29% від усіх невралгічних захворювань, пов’язаних зі стресом, на які страждають українські захисники.
Також зростає кількість випадків домашнього насильства. При цьому 60% фігурантів – військовослужбовці.