59-річний Девід Мут завжди мріяв про будиночок на пляжі в Кейп-Коді (штат Массачусетс, США), але ніколи не думав, що зможе собі це дозволити, поки не натрапив на житло, виставлене на продаж лише за 395 000 доларів. Чоловік придбав нерухомість, але зіткнувся з однією великою проблемою. Про це пише New York Post.
Видання зазначає, що за останніми оцінками, ціна була приблизно вдвічі нижчою за медіанну ціну продажу в цьому районі, і ця пропозиція здавалася надто хорошою, щоб бути правдою. Так воно і виявилося, адже доступний “шматочок раю” скоро може опинитися в океані. Чарівний котедж розташований лише за 25 футів (7,6 метра) від обриву, що руйнується, а лінія припливу з кожним роком наближатиметься на три фути (0,9 метра). Через десять років будинок може бути змитий хвилями.
Однак попри це 59-річний чоловік здвигнув плечима і зважився на авантюру.
“Життя занадто коротке. Давайте просто подивимося, що станеться. Зрештою, він впаде в океан, і це може статися за мого життя, а може, й ні”, — сказав він.
Девід Мут задоволений угодою, навіть якщо його новий будинок незабаром буде змито хвилями. Зараз він розмірковує над тим, як максимально вигідно використати відведений час. Американець навіть подумує про те, щоб перетворити котедж на притулок для невиліковно хворих пацієнтів або відкрити його для денних відвідувачів, щоб вони теж могли насолодитися красою.
Купівля Мута — частина дедалі більшої тенденції в дорогих анклавах на березі океану, де нетерпимі до ризику мисливці за угодами розхапують нерухомість мрії за найнижчими цінами. Нова категорія покупців пляжних будиночків робить ставку на кліматичне майбутнє, яке далеко не однозначне, оскільки підвищення рівня моря і потужніші шторми ставлять під загрозу першокласну нерухомість вартістю в мільярди доларів.
Наприклад, на острові Нантакет, куди щоліта з’їжджається еліта, один прибережний будинок, оцінений у 1,9 мільйона доларів, нещодавно продали за 200 000 доларів.
Видання зазначає, що деякі об’єкти перебувають у такій небезпеці, що Служба національних парків почала скуповувати їх і зносити — щоб сміття не засмічувало пляжі.