Французькі вчені з Палеотехнічного інституту дійшли висновку, що творці найстарішої піраміди Єгипту - піраміди Джосера в Саккарі - могли використовувати підйомну гідравлічну систему для транспортування кам'яних блоків.
Французькі вчені з Палеотехнічного інституту дійшли висновку, що творці найстарішої піраміди Єгипту – піраміди Джосера в Саккарі – могли використовувати підйомну гідравлічну систему для транспортування кам’яних блоків. Дослідження опубліковано в науковому журналі PLOS One .
Піраміда Джосера, також відома як Ступінчаста піраміда, була побудована близько 2680 року до нашої ери як гробниця для фараона Третьої династії Джосера. Висота споруди становить 58 метрів, і точний метод її зведення залишається незрозумілим досі.
На думку команди, вода могла надходити до двох шахт, розташованих усередині самої піраміди. Вчені вважають, що розташована поруч із пірамідою стіна Гіср-ель-Мудір могла функціонувати як загороджувальна гребля для уловлювання осаду, який міг засмічити структуру ліфтової системи. Призначення цього загородження раніше було невідомим.
Автори вважають, що гідравлічний витяг застосовувався поряд з пандусами та іншими методами переміщення кам’яних блоків. Функціонування водного ліфта, ймовірно, залежало від доступної кількості води.