Використання генераторів у переробній промисловості може призвести до підвищення цін на продукти на 5-10%. Очікується, що цей процес буде поступовим і відбудеться переважно восени. Про це інформує LIGA.net.
У Спілці молочних підприємств України зростання витрат “на генератори” попередньо оцінили у 5-7%. Подібну цифру – щонайбільше до 10% зростання собівартості – прогнозують переробні підприємства іншої агропродукції.
Поки що там запевняють, що ці витрати не швидко перейдуть у магазинні цінники.
Найімовірніше, подорожчання через генератори буде у вересні, коли буде сезонне зниження загального “харчового чека”, і пересічний споживач майже не відчує, що компенсує “генераторні” витрати.
Тривалі відключення світла у липні призвели до розривів так званих температурних ланцюжків у процесі доставлення продуктів від виробника до споживача і як результат – псування продуктів.
У липні через проблеми з електроенергією повернення молочної продукції з торговельних мереж на молокозаводи зросло на 20-30%.
- 7 червня 2024 року Кабмін анонсував запуск пільгових кредитів для населення на сонячні панелі та вітрові електроустановки потужністю від 1 кВт до 10 кВт. Максимальна сума кредиту може досягати 480 000 грн, максимальний термін кредиту – п’ять років.
- 13 червня бізнесу відкрили пільгові кредити на генератори та інше енергообладнання. ПриватБанк пропонує мікро- та малому бізнесу кредити до 10 млн грн, середньому – від 10 млн грн.
- Тоді ж Кабмін уточнив, що банки видаватимуть кредити під 13,5% річних, застава – лише обладнання, що купується.