При перетині кордону з валютною готівкою власник грошей має задекларувати понаднормову суму коштів. Якщо декларація буде заповнена неправильно, то у нього можуть конфіскувати 20% понадлімітної суми. А якщо власник грошей намагатиметься приховати наднормову валюту, то її конфіскують повністю.
Такі правила діють при перетині кордону з валютною готівкою, роз’яснили у Державній митній службі.
Відповідно до митних правил, що діють в Україні, при перетині кордону можна не декларувати готівку в сумі до 10 тисяч євро. Причому йдеться не лише про євро, але й про іншу валюту, яка обчислюється за курсом євро, що діє на день перетину кордону. Ця норма також поширюється і на банківські метали, вартість яких обчислюється за курсом євро.
Якщо ж сума валютної готівки в особи, яка перетинає кордон, перевищує 10 тисяч євро, то її слід декларувати. Причому декларується не вся сума, а лише та, яка перевищує зазначений ліміт. Це правило однаково стосується як українців, так і іноземних громадян.
Причому декларант повинен довести документами джерела походження цих грошей, а також їхню законність.
Для декларування понаднормової валютної готівки знадобляться такі документи:
- паспорт;
- документи, що підтверджують походження валюти: довідка з фінустанови про зняття готівки з банківського рахунку;
- договір купівлі-продажу валюти чи договір дарування;
- інші документи, що можуть підтвердити законність походження грошей.
За порушення митних правил перетину кордону з валютною готівкою закон передбачає низку покарань. У кожної держави вони різні. В Україні, зокрема, закон передбачає для порушника такі покарання:
- штраф у розмірі 20% від суми, що більша за норму у випадку неправильної декларації, та 100% — за ухиляння від декларування;
- конфіскацію грошей або інших предметів, які були неправомірно ввезені чи вивезені через держкордон;
- кримінальну відповідальність у вигляді арешту, судового переслідування та покарання;
- заборону на виїзд у разі серйозного порушення.