У Києві правоохоронці розкрили масштабну схему, за допомогою якої законних власників позбавляли житла. Затримано 13 членів злочинного угруповання, які відібрали у жителів столиці 16 квартир. Загальна вартість привласненого ними житла становить понад 20 мільйонів гривень.
Про це повідомляє прес-служба Національної поліції України.
Загалом до злочинного угруповання входило 13 осіб: організатор і 12 його спільників. Причому серед них були не лише ті, що займалися безпосередньо “віджимом” квартир, але й цілком, здавалося б, респектабельні громадяни: адвокат, державний реєстратор, приватний виконавець та аж семеро нотаріусів. Кожен із них виконував свою частку роботи, очевидно маючи за те і свою частку оплати.
Шахраї вигадали зухвалу, але дієву схему з “віджиму” житла
Жертвами аферистів стали люди, які взяли банківські кредити для придбання житла. Але банк, в якому вони брали позику, збанкрутував, і його боржників викупила деяка комерційна структура. Перекупники боргів мали розробити і повідомити позичальникам нові графіки погашення кредитів. Та замість цього вони переоформили частину квартир, що були в іпотеці, на своїх родичів.
Водночас вони розіслали позичальникам листи з повідомленнями про зміну кредитора. Однак замість, наприклад, 200 тисяч боргу, який позичальник був винен банку, вони вказали у листах суми по 1,5 млн гривень.
Звісно, що люди були шоковані умовами від нового кредитора і не могли на них погодитись. Тоді аферисти приступали до силових методів. Вони силою вдирались до чужих помешкань, виганяли господарів із квартири та навішували на двері нові замки. А в деяких випадках використовували тактику підселення так званих “квартирантів”, які поступово виживали господарів із їхніх помешкань.
Таким чином аферисти встигли привласнити 16 чужих квартир на загальну вартість понад 20 мільйонів гривень.
Організатору злочинного угруповання та дванадцяти його подільникам оголошено підозру за сімома статтями ККУ:
- ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
- ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
- ст. 365-2 (Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги);
- ст. 190 (Шахрайство);
- ст. 162 (Порушення недоторканності житла);
- ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку);
- ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).
Якщо суд визнає провину підозрюваних відповідно до висунутих їм звинувачень, то їм загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.