Через відключення електроенергії почалися протести в столиці Дагестану Махачкалі. Для мешканців країни-агресора сидіти без світла поки що новинку, але в деяких регіонах люди вже не витримують.
На знак протесту проти відключень світла мешканці Махачкали вийшли надвір. Вони ходили пішохідним переходом туди-сюди, поки електрику в їхні будинки не повернули. Зазначимо, що це не перша подібна акція. Протести, пов’язані із відключеннями світла, у місті були 10 липня.
Люди скаржаться на неможливість прийняти душ після робочого дня. Жителі Махачкали обурені ще й тим фактом, що уряд РФ нещодавно включив їхнє місто до п’ятірки найкомфортніших у країні. Цю думку махачкалінці ніяк не поділяють, скаржачись на окремі проблеми та загальну невлаштованість життя у столиці Дагестану.
Зазначимо, що Україна перестала покірно виносити удари по своїй енергосистемі та нарешті почала відповідати агресору. Тільки за останній час нашим дронам вдалося вразити кілька великих та важливих підстанцій на півдні Росії.
У Ростовській області це призвело до 12-годинних відключень світла для побутових споживачів. Протягом двох днів в обласному центрі не працювали світлофори, а торгові центри змушені були зачинитись на невизначений термін.
Після удару по підстанції у Білгородській області зупинив роботу єдиний у Росії металургійний комбінат повного циклу. Щоб знову запустити Оскольський електрометалургійний комбінат імені Угарова знадобляться тижні та ґрунтовний ремонт печей.
Щодо Північного Кавказу, ще з середини XIX століття він є найнеспокійнішою частиною Росії. Навіть через півтора століття багато місцевих жителів не змирилися з окупацією і за будь-якої нагоди нагадують про це Москві.
Так було після оголошеної російським диктатором Володимиром Путіним мобілізації у вересні 2022 року. У Дагестані та деяких інших республіках Кавказу пройшли численні акції протесту, які у деяких випадках супроводжувалися стріляниною. У результаті люди домоглися того, що мобілізація їхніх республік майже не торкнулася.