Триває третій рік повномасштабної війни Росії в Україні. Не дивно, що у 2024 році на фінансування сектору безпеки та оборони було спрямовано 1,69 трлн. грн. – це практично всі доходи країни, закладені до цьогорічного бюджету. При цьому, за словами заступника міністра оборони Юрія Джигіря, на виплати військовослужбовцям цього року передбачено 751,3 млрд грн. Стало відомо, скільки грошей виділено для тих, хто не бере участі у воєнних діях.
Так, для мобілізованих, які проходять службу в тилу і не перебувають у зоні бойових дій, передбачено найменшу суму заробітної плати – 20 тисяч гривень.
Водночас грошове забезпечення командира взводу, який не виконує бойових завдань та не бере участі у бойових діях, становить 28 229 гривень.
Водночас слід пам’ятати, що виплати військовослужбовців на період дії воєнного стану складаються із двох частин:
- щомісячне грошове забезпечення;
- додаткова винагорода, а це надбавки у розмірі 30, 50 та 100 тисяч гривень.
У той самий час грошове забезпечення поділяють ще дві частини. Мова йде про:
- основному грошовому забезпеченні – воно охоплює посадовий оклад, оклад за військовим званням і надбавку за вислугу років,
- Додаткове грошове забезпечення – це надбавки за особливості проходження служби.
На які додаткові виплати можуть розраховувати військові у тилу
Так, військовослужбовцям за виконання бойових завдань з розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів поза районами ведення бойових дій передбачено доплату 30 000 грн.
А ось додаткові 50 тисяч гривень отримають особи, які виконують спеціальні завдання у складі командування та штабу військової частини, що здійснює бойове управління військовими частинами та підрозділами, які ведуть військові дії на лінії бойового зіткнення, а також керуючі частинами чи підрозділами, які ведуть бойові дії.