З кінця липня 2023 року сайти правоохоронних органів постійно рясніють релізами про викриті схеми ухилення від мобілізації та затримання військкомів. Ще б пак, кейс колишнього одеського військкома Євгена Борисова всім українцям розплющив очі на божевільну корупцію в ТЦК. Як виявилось, лише за час повномасштабного вторгнення Росії Євген Борисов придбав нерухомість в Іспанії на мільйони євро, адже за “білі квитки” для військовозобов’язаних брав по 5 000 євро. І ось черговий скандал.
Так, у Дніпропетровській області керівник обласного ТЦК організував надзвичайно прибуткову схему ухилення від мобілізації. Там продавали фіктивні довідки ухилянтам, які відкривали їм легальний шлях за кордон.
До цієї справи, за даними слідства, посадовець залучив також двох своїх підлеглих та ще десятьох спільників. Це, зокрема, працівники місцевих лікарень і посередники для пошуку клієнтів та передачі хабарів організатору.
Під час обшуків у зловмисників виявлено незареєстровану зброю та понад 3,5 млн готівки у гривневому еквіваленті.
Про це повідомила прес-служба Національної поліції України.
Фігурант встиг оформити на батька кілька автомобілів та дві квартири на території Дніпра. Також чиновник зареєстрував на члена сім’ї (фізичну особу підприємця) підприємство, яке придбало у власність нежитлове приміщення загальною площею близько 500 м², проте жодних звітів про доходи від зазначеного суб’єкта господарювання до податкових органів не надходило.
Крім того, у ході слідства встановлено факти декларування фігурантом недостовірної інформації за 2021 та 2022 звітні роки на загальну суму майже 4,3 млн грн. Так, в одному з епізодів дніпропетровський воєнком не зазначив у щорічній декларації подарунок близькій особі від її родича у розмірі 65 тис. доларів, що в еквіваленті на день укладання договору дарування грошових коштів становить 2,6 млн грн.
Наразі досудове розслідування щодо колишнього начальника обласного територіального центру комплектування завершено, а обвинувальний акт скеровано до районного суду. Експосадовцю інкримінують ч. 1 ст. 368-5 (Незаконне збагачення) та ч. 1 ст. 366-2 (Декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України.