Канада внесла іранський Корпус вартових ісламської революції (КВІР) у список терористичних організацій після багаторічного тиску з боку опозиційних законодавців і членів іранської діаспори.
«Ця дія надсилає чітке повідомлення про те, що Канада використовуватиме всі наявні в її розпорядженні інструменти для боротьби з терористичним утворенням КВІР», — заявив канадський міністр громадської безпеки Домінік Леблан.
Він наловив, що іранська влада постійно демонструє нехтування правами людини як всередині, так і за межами країни, а також готовність дестабілізувати міжнародний порядок.
Після внесення КВІР до списку терористів канадська поліція може висунути звинувачення будь-кому, хто підтримує групу, зокрема фінансово, а банки можуть заморозити активи цієї людини. Окрім того, тисячам високопоставлених урядовців Ірану буде заборонено в’їзд до Канади.
Країна роками не могла ухвалити рішення про оголошення КВІР терористичною організацією, попри тиск з боку деяких членів діаспори, зокрема сімей тих, хто загинув внаслідок незаконного збиття рейсу PS752 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» над Тегераном у 2020 році. Загалом тоді загинули 176 людей.
Зокрема, у 2022-му уряд заявив, що включення Корпусу до списку терористів може несправедливо вплинути на іранців у Канаді, які в минулому мали служити у КВІР.
КВІР
Військова гілка виконавчої іранської влади, згідно з конституцією країни КВІР існує паралельно зі збройними силами Ірану та відповідає за захист Ісламської революції та її звершень.
Корпус вартових Ісламської революції має у своїх лавах приблизно 125 тисяч особового складу, сухопутні, повітряні, та морські сили.
Корпус визнаний у США терористичною організацією з 2019 року. Велика Британія також оголошувала про намір зробити подібний крок.