Вже незабаром ЗСУ почнуть випробовувати керовані авіаційні бомби (КАБи) власного виробництва. Наразі тривають фінальні підготовчі роботи. Почнуть випробовувати зброю вже за декілька тижнів.
Про це повідомив начальник авіації командування Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов. Військовий дав інтерв’ю проєкту “Донбас Реалії”.
Наразі ЗСУ вже використовують КАБи проти РФ. Однак зовсім не так масово, як це робить ворог. До того ж йдеться про озброєння західного виробництва. Переважно це GBU-39 та GBU-62 різних калібрів.
“У нас зараз йдуть також роботи по переобладнанню і створенню своїх коригованих авіабомб, на базі звичайних вільнопадаючих. Там є конструктивні деякі нюанси, треба підібрати крило, GPS-модуль, а також модуль управління. Через декілька тижнів ми маємо розпочати перші випробування перших партій таких бомб, вже українських”, – сказав Голубцов.
КАБи в сучасній війні
Нагадаємо, що керовані авіабомби — це авіаційні боєприпаси, які оснащені системами керування, що дозволяють їм точно уражати цілі. На відміну від звичайних “гравітаційних” бомб, КАБи можуть коригувати свою траєкторію після скидання, використовуючи різні методи наведення, що робить їх значно більш точними.
КАБи можуть наводитися на ціль за допомогою лазерного променя, що відбивається від цілі. Для цього використовуються наземні або повітряні лазерні цілевказівники. Вони використовують інфрачервоні датчики для наведення на теплову сигнатуру цілі, глобальні навігаційні системи, такі як GPS, для точного ураження цілей за попередньо визначеними координатами, а також камери або радіолокаційні системи для наведення на ціль.
У нинішній війні між Росією та Україною КАБи використовуються обома сторонами для ураження різних типів цілей. РФ активно використовує ці бомби для ураження як українських позицій, так і цивільного населення цілеспрямованими ударами по місцям скупчення людей. Російські КАБи, такі як КАБ-500 і КАБ-1500, оснащені лазерним і GPS-наведенням, що змушує враховувати їхню небезпеку при запуску.
Україна ж використовує КАБи для ураження російських позицій, техніки та логістичних ланцюгів. За допомогою західної військової підтримки Україна має доступ до сучасних КАБів, які допомагають підвищити точність ударів і ефективність операцій.