Американський мільярдер Ларрі Коннор та співзасновник компанії Triton Submarines Патрік Лейхі кажуть, що хочуть спуститися на підводному човні на глибину близько 3,8 тисяч метрів, щоб побачити затонулий корабель у північній частині Атлантичного океану. Вони планують здійснити подорож на підводному човні, щоб дослідити “Титанік“, повідомляє BBC.
Минулого року п’ятеро людей загинули, коли судно, побудоване компанією OceanGate, вибухнуло на шляху до “Титаніка”. Тож мільярдер, який хоче все ж таки дістатись затонулого культового судна живим, сказав, що його підводний човен має пройти сертифікацію морською організацією. Коли це станеться, поки невідомо.
Відомо, що планується використати для подорожі підводний човен під назвою Triton 4000/2 Abyssal Explorer – “4000” означає глибину в метрах, на яку судно може безпечно зануритися. Річ у тім, що підводний човен Titan, побудований OceanGate, був побудований з вуглецевого волокна й сертифікований лише на глибину 1,3 тисячі метрів, що набагато менше глибини океанського дна, де лежить “Титаніка”.
У червні 2023 року судно Titan вибухнуло під час подорожі до уламків “Титаніка”. Генеральний директор OceanGate 61-річний Стоктон Раш загинув на борту разом з чотирма іншими пасажирами: 48-річним британсько-пакистанським бізнесменом Шахзадою Давудом і його 19-річним сином Сулеманом, 58-річним британським бізнесменом Гемішем Хардінгом і 77-річним колишнім водолазом французького флоту Полем-Анрі Наржоле.
Раш був відомий тим, що виходив за рамки дозволеного, коли мова йшла про безпеку. Він проігнорував кілька попереджень радників про потенційні проблеми з “Титаном”. Розслідування американської та канадської влади тривають.
Компанія OceanGate призупинила свою діяльність, а інші фірми повідомили про скасування замовлень і зниження продажів після трагічного вибуху. Ця катастрофа справила охолоджуючий ефект на інтерес людей до подібних транспортних засобів. Приватна індустрія дійсно підводних апаратів постраждала після катастрофи “Титана”, тож співзасновник Triton Submarines сподівається, що успішна подорож відродить інтерес до неї.
“Я хочу показати людям в усьому світі, що хоча океан надзвичайно могутній, він може бути чудовим і приємним, якщо взаємодіяти з ним правильно”, – сказав він.
Відомого, що у 2022 році Ларрі Коннор заплатив за політ на Міжнародну космічну станцію. Він очолює The Connor Group, інвестиційну компанію з нерухомості в штаті Огайо, США. Патрік Лейхі у 2008 році став співзасновником компанії Triton Submarines. У 2021 році вони разом на підводному апараті здійснили занурення в Маріанську западину. На глибині майже 11 тисяч км цей жолоб є найглибшою точкою морського дна на Землі.