Глава Національної поліції України Іван Вигівський зазначив, що поліцейські мають право доставити особу до місцевого військового комісаріату, якщо вона ухиляється від призову
Глава Національної поліції України Іван Вигівський підкреслив необхідність забезпечення дотримання закону у випадках спілкування поліцейських з особами, які перебувають у розшуку. За його словами, якщо під час спілкування виявиться, що особа перебуває у розшуку згідно з вимогами Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, поліцейський повинен доправити людину до відповідного місця, враховуючи специфіку ситуації. У такому разі, як підкреслив Вигівський, може бути застосована фізична сила для затримання особи, яка намагається уникнути співпраці з правоохоронними органами.
Про це Вигівський детально розповів у коментарі “Інтерфакс-Україна”. Він наголосив, що правоохоронцям важливо розуміти, в якому саме розшуку перебуває людина. І потім вже діяти за ситуацією.
“Якщо він перебуває в розшуку за вчинення кримінального правопорушення, то поліцейський має здійснити невідкладні дії із затримання такої особи відповідно до кримінального процесуального законодавства”, – розповів Вигівський.
Він також додав, що при виявлені особи, яка відповідно до звернення ТЦК та СП вчинила адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210, 210-1 КУпАП (це статті про порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку – ред.), поліцейський має право затримувати військовозобов’язаного і доставляти його до ТЦК та СП.
“Вид та межі застосування [примусових] заходів залежать виключно від обсягу протиправних дій особи. Зазвичай, якщо не встановлено причетність особи до вчинення злочинів, то до особи, яка вчиняє злісну непокору законній вимозі поліцейського, може бути застосовано такі заходи примусу як фізична сила та спеціальні засоби (кайданки, гумові та пластикові кийки)”, – розповів очільник Нацполіції.