Ввечері 10 травня над Чернігівщиною, Одещиною, Кіровоградщиною та деякими іншими регіонами можна спостерігати Північне сяйво. Знімками яскравого неба діляться користувачі соцмереж та місцеві телеграм-канали.
Північне сяйво або, як їх ще називають, аврори бачили у Дніпрі, Запоріжжі, Херсоні, Харкові, Одесі, Львові та інших містах. Явище не залежить від хмарності.
Це вже друге у травні видовищне явище небесного сяйва в Україні. Попередні аврори українці спостерігали 2 травня.
Сьогоднішнє Північне сяйво можна спостерігати тому, що на Сонці стався викид корональної маси.
“Це природне явище є результатом викиду корональної маси, що стався на Сонці в період з 8 по 9 травня. Частинки сонячного вітру взаємодіють з магнітним полем землі і верхніми шарами атмосфери і ми бачимо це в небі”, — пояснив астроном з Харкова Володимир Кажанов.
Він також дав поради, як саме потрібно дивитись на аврори:
- дивитись треба в північну сторону неба;
- знайдіть місце для спостереження, без світлового забруднення, подалі від ліхтарів вуличного освітлення і високих дерев чи будинків. Бажано, що б був вид на обрій;
- якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном, налаштувавши зйомку з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив та зробіть кілька знімків з довгою витримкою 5, 10, 20 секунд (ISO 200. 400…1600 чи більше).
На поверхні Землі такі сяйва спостерігаються на відстані 20-35° від магнітних полюсів Землі одночасно на всіх довготах, але з різною інтенсивністю. Тривалість аврори – від декількох хвилин до декількох діб.