Директор аналітичного центру "Третій сектор", політолог Андрій Золотарьов прокоментував майбутню зустріч президента Франції Еммануеля Макрона з головою КНР Сі Цзіньпіном.
“Якщо Сі вдасться знайти спільну мову з Макроном, і цей діалог вибудується краще, ніж із Шольцем, це загрожує глобальним переворотом у Європейському союзі”, – підкреслив він в інтерв’ю Главреду.
Аналітик зазначив, що зміцнення франко-китайських відносин можуть зіграти ключову роль у новій розстановці сил у Європі.
“Адже якщо 10-15 років тому говорили про домінування Німеччини в Європейському союзі, будучи найпотужнішою економікою, що ретранслювалося і на політичний вплив, то французько-китайська дружба здатна перевернути існуючі розклади в ЄС”, – говорить він.
При цьому експерт звернув увагу на те, що справи в економіці Франції трохи кращі, ніж у Німеччині.
“Франція не відмовилася від ядерної енергетики, на відміну від Німеччини, яка поспішила це зробити, і принаймні удари енергетичної кризи по гаманцях французів не такі болючі, як для Німеччини”, – додав Золотарьов.
Війна в Україні – позиція Китаю
Раніше повідомлялося, що з початку повномасштабного вторгнення Китай тісно співпрацює з Росією. Екс-радник держсекретаря США Метью Брайза повідомив, що президент Китаю Сі Цзіньпін має намір посилити співпрацю з російським президентом Путіним з метою зниження впливу і лідерства США. Ця співпраця спрямована на зміцнення позицій обох країн у світі та зниження впливу американського президента Байдена.
Також на Мюнхенській конференції з безпеки міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що Китай не ініціював і не бере участі в “українській кризі”, але планує сприяти політичному врегулюванню. Він підкреслив, що країна поважає суверенітет і територіальну цілісність країн.
Крім цього, Китай і Туреччина активно ведуть переговорні ініціативи для врегулювання війни в Україні. Росія використовує їх для інформаційних операцій, спрямованих на перешкоджання міжнародній підтримці України.