Більшість поправок було ініційовано представниками Республіканської партії. Так, соратниця експрезидента США Марджорі Тейлор Грін закликає заборонити фінансування України, якщо Володимир Зеленський не піде у відставку.
У п’ятницю, 19 квітня, комітет із регламенту Палати представників Конгресу США розмістив уже 137 поправок, зроблених конгресменами під час розгляду законопроєкту про допомогу Україні. Ознайомитися з ними можна безпосередньо на сайті комітету.
Як очевидно із самих поправок, здебільшого вони зроблені представниками Республіканської партії. Серед їхніх пропозицій такі:
- заборонити президенту США в односторонньому порядку списувати борг Україні;
- заборонити Україні використовувати виділені кошти на виплати зарплат і пенсій держслужбовцям;
- виділити спочатку тільки 2% коштів, поки Конгрес не отримає стратегію, що чітко окреслить стратегічні цілі фінансування та алгоритм їх виконання;
- перш ніж витратити кошти на Україну, президент США має засвідчити, що країни НАТО витрачають не менше 2% ВВП на оборону.
Крім того, затята трампістка, республіканка Марджорі Тейлор Грін не змогла не виділитися екстраординарними пропозиціями. Вона закликає заборонити фінансування:
- батальйону “Азов” і примарних сил НАТО в Україні;
- поки в Україні не заборонять аборти, не закриють біолабораторії;
- якщо президент Володимир Зеленський не піде у відставку;
- поки індекс сприйняття корупції в Україні не досягне рівня, “порівнянного з індексом її сусідів-членів НАТО”;
- якщо Україна не припинить “обмеження прав нацменшин, зокрема угорців, використовувати рідну мову в школах”, а також не припинить переслідувати християн.
Крім того, відзначилася і республіканка українського походження Вікторія Спартц, яка наголосила на можливості скасування президентом будь-якої заборгованості лише за наявності “чіткого дозволу” Конгресу на це.
Представники Демократичної партії США подали тільки дві правки:
- призначення Марджорі Тейлор Грін спецпредставником російського диктатора Володимира Путіна в Конгресі США;
- перейменування її офісу на “кімнату Невілла Чемберлена” — експрем’єра Великої Британії, який очолював уряд у 1937-1940 роках і був прихильником політики примирення з агресорами. Саме він підписав Мюнхенську угоду з Адольфом Гітлером, Беніто Муссоліні та Едуаром Даладьє.
США і допомога Україні
У Конгресі США тривають суперечки навколо надання Україні допомоги. Днями спікер Палати представників Майк Джонсон запропонував ухвалений раніше Сенатом законопроєкт поділити на чотири окремі документи.
Очікується, що голосування відбудеться вже в суботу, 20 квітня.