Держдума дозволила судовим приставам стріляти по людях

Співробітники Федеральної служби судових приставів (ФССП) у Росії зможуть застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби та вогнепальну зброю. Такий урядовий законопроєкт Держдума РФ ухвалила у першому читанні. Про це пише Російська газета. 

Зазначається, що поки що зазначені повноваження мають лише судові пристави щодо забезпечення діяльності судів. Так, вони мають право застосовувати зброю для відбивання нападу на суддів, учасників судового процесу та свідків. Стріляти можна і для запобігання втечі громадян з-під варти.

З набранням чинності законом повноваження отримають і інші співробітники Федеральної служби судових приставів – конкретні посади визначить директор служби. У проєкті йдеться про носіння та застосування аерозольних балончиків, електрошокерів, наручників, а також вогнепальної зброї.

Законопроєкт дозволяє співробітникам Федеральної служби судових приставів застосовувати вогнепальну зброю для затримання осіб, захоплених при скоєнні тяжкого або особливо тяжкого злочину проти життя, здоров’я або власності. Також пристав може скористатися зброєю, якщо злочинець намагається втекти, а інші способи та засоби затримати його відсутні.

Пристави повинні попередити про намір застосувати силу або використовувати спецзасоби та зброю, а потім надати громадянам достатньо часу для виконання вимог, якщо зволікання не створює небезпеки життю та здоров’ю. Крім того, вони будуть зобов’язані забезпечити надання першої допомоги особам, які отримали тілесні ушкодження, та вжити заходів щодо надання їм медичної допомоги.

Протягом доби співробітники Федеральної служби судових приставів повинні повідомляти прокурора та близьких родичів у разі поранення чи смерті громадянина. Аналогічні норми сьогодні діють щодо поліцейських.

Ухвалення закону не призведе до порушень прав та законних інтересів людини та громадянина, оскільки реалізація працівниками зазначених повноважень суворо регламентована умовами, межами застосування таких сил, засобів та зброї, а також відповідальністю за перевищення названих повноважень, вважають автори проєкту з російського мін’юсту.

Перший заступник голови комітету з оборони Олексій Журавльов у коментарі «РГ» звернув увагу на те, що йдеться про застосування зброї саме у крайньому випадку. При цьому тиснути на курок можна буде, лише якщо зволікання створює загрозу життю та здоров’ю будь-кого. За його словами, причиною такої законодавчої ініціативи є численні пригоди, «коли тим, хто приїхав описувати майно боржників, виявляється збройний опір».

Ольга Степанова

Recent Posts

Чоловік розбагатів на 50 000 доларів завдяки номерному знаку авто незнайомця

Мешканець Меріленду, США, використав набір чисел, які він скопіював із номерного знака іншого автомобіля, щоб…

48 секунд ago

Виїзд за кордон чоловіків 60+ — чи треба йти до ТЦК

Мобілізація в Україні триває, але призов під час воєнного стану не стосується чоловіків після 60 років. У…

4 хв. ago

Залишимося без трубочок, ватяних паличок та іншого: у Мінекології анонсували зміни за стандартом ЄС

Україна планує заборонити ввезення, виробництво та розповсюдження пластикового посуду та інших предметів із пінополістиролу. Наразі…

6 хв. ago

Дефолту не буде. Гетманцев розповів, чому українцям не варто панікувати

Україна не має підстав говорити про оголошення дефолту. Водночас можливе технічне рішення рейтингових агентств, яке на…

9 хв. ago

Як врятуватись від спеки без кондиціонера: п’ять дієвих порад

Під час вимкнення світла у спеку особливо важко без кондиціонерів. Але є низка дієвих способів,…

34 хв. ago

Росія передала США “секретний план“ з умовами завершення війни в Україні

Український журналіст, телеведучий та політик Дмитро Гордон повідомив основні тези "секретного плану", який планує реалізувати…

48 хв. ago