Знову, як і влітку 2022 року, загострилися розмови про можливе приєднання армії Лукашенка до сил вторгнення Росії. Нібито, якщо це станеться цієї весни, то важливо змінити розклади на полі бою на користь агресора, пише Олександр Кочетков, “Фейсбук”.
Побоювання мають підстави. Збройні сили Білорусі повністю інтегровані до. Постійно відбуваються навчання та маневри, які ведуть колишні вагнерівці. Військовим Білорусі втюхують, що вони зараз — третя за силою армія Європи після Росії та України (цікаво, з якого дива?), особливо після того, як Білорусь начебто стала ядерною державою. Повний місяць дурня, але повторюють усі — від Лукашенка та його пропагандистів до бабусь під під’їздами.
Путін дуже хотів би замазати білорусів в українській крові – йому конче потрібно розширення географії війни – зі стратегічного погляду успішний наступ 50-тисячного угруповання з Білорусі з наміром розрізати Україну навпіл і зруйнувати логістику поставок західної зброї та боєприпасів – це було б майже фатальним.
Але це теоретично. На практиці білоруські військові до України не хочуть. Справа в тому, що тільки частина їх повелася на російську пропаганду, звільнилася з лав армії Білорусі та пішла на контракт до армії РФ. Більшість таких безголових уже реально залишилися голови та інших частин тіла та закопані в українські чорноземи. А ті, що досі живі, розповідають, що війна в Україні страшна, кривава і зовсім не така ласкава прогулянка за трофеями, як співають російські рекрутери.
Лукашенко втягнув би Білорусь у війну, але за умови, що опір України вже зламано, фронт упав, і мова не про те, щоб воювати, а щоб встигнути урвати щось собі від захоплення України. Але не раніше.
З більшою ймовірністю можна передбачити спільну військову провокацію Росії та Білорусі проти країн Балтії. У Москві та Мінську переконані, що країни Балтії не мають власних ресурсів для захисту, а НАТО не ризикне безпосередньо вступати у війну. Ось тут «третя армія світу», ховаючись за Росією та нападаючи на «беззахисних», і може проявити себе.