Індія приєдналася до Росії, США, Великої Британії та Франції, провівши минулого тижня перше успішне випробування своєї ракети, здатної нести кілька боєголовок на відстань до 5 тис. км. Про це пише rfi.
У Індії відбувся перший політ ракети Agni-V з головною частиною РГЧ (головна частина, що розділяється, з блоками індивідуального наведення – «Главком»). Індія привітала перший політ ракети Agni-5 з використанням технології багаторазового націлювання (MIRV). У Нью-Делі це назвали «історичним моментом у прагненні до самостійності в галузі ракетних технологій».
«Різні телеметричні та радіолокаційні станції відстежували та контролювали кілька носіїв. Місія виконала проєктні параметри», – зазначили у міністерстві оборони країни, не уточнивши кількість боєголовок, випущених у космос.
Пакистан також заявив, що випробував цю технологію в 2017 році, але експерти кажуть, що це твердження Ісламабада не знайшло підтвердження на практиці.
Федерація американських вчених, вашингтонський аналітичний центр, назвав космічний проєкт Індії «тривожним знаком», оскільки прем’єр-міністр Нарендра Моді, який бажає залишитися на третій термін на посаді, високо оцінив запуск Agni-V.
«Прагнення Індії отримати нові можливості є попереджувальною ознакою гонки озброєнь, що зароджується», – йдеться у заяві Федерації, що базується у Вашингтоні.
Китай розгорнув РГЧ на твердопаливних міжконтинентальних балістичних ракетах (МБР) Dongfeng-41 («Східний вітер-41») у рамках швидкого розширення стратегічних сил за допомогою нових технологій.
Деякі лобісти ядерного нерозповсюдження кажуть, що Північна Корея також працює над створенням МБР з РГЧ, які можуть нести дюжину або більше боєголовок, які надзвичайно складно відстежити чи перехопити.
За даними Центру контролю над озброєннями та нерозповсюдження, боєголовки, випущені в космос, можуть вразити окремі цілі на відстані до 1500 кілометрів одна від одної.
Минулого місяця Моді запропонував виділити 67 мільярдів євро на військові витрати на рік, починаючи з 1 квітня, що на 13 відсотків більше, на тлі напруженості у відносинах із Китаєм. Раніше він дорікнув своїм попередникам, що вони не зробили достатньо для зміцнення оборони Індії, зазначає rfi.