Діти Великої Британії стали найнещаснішими порівняно зі своїми європейськими однолітками. Так, 25,2% учнів цієї країни вказали на незадоволеність, за ними йдуть школярі Польщі – 24,4% та Мальти – 23,6%.
Серед вказаних причин опинилися брак грошей на їжу, неможливість батьками організувати їм відпустку, позашкільні заходи або святкування особливих подій, передає Еuronews. Також негативно на почуттях підлітків відображається те, що 50% дітей не можуть дозволити собі шкільні екскурсії.
Крім цього, школярі висловлювали занепокоєння зростанням вартості життя у Великій Британії, проблемами злочинності, безпеки в інтернеті та екології. Водночас 14,3% учнів повідомили, що незадоволені своїм шкільним досвідом.
Натомість найщасливішими дітьми вважаються у Нідерландах. Лише 6,7% школярів вказали про незадоволеність.
Країни Північної Європи – Фінляндія та Данія також отримали хороші рейтинги. Так, лише 10,8% та 11,3% повідомили про низьку задоволеність життям відповідно.
Менеджер з політики та звʼязків з громадськістю Джек ОʼНіл зазначив, що такі висновки викликають тривогу, що призводить і до падіння добробуту.
“Висновки звіту про хороше дитинство за 2024 рік викликають тривогу та демонструють неприйнятну картину добробуту дітей у Великій Британії. Це чітко показує, що молоді люди у Великій Британії відчувають нижчий добробут і задоволеність життям порівняно з їхніми однолітками в Європі, і що добробут молодих людей також падає”, – сказав ОʼНіл.
За його словами, значну роль у цьому також відіграє булінг. Так, за його словами, Велика Британія у питанні безпеки у школі, почуття приналежності та знущання посідає друге місце в Європі. Він зауважив, що це впливає на успіхи у навчанні.