Місто Гранаділья, засноване ще в середньовіччі, перетворилося на покинуте поселення через наказ іспанського уряду. У 1960-х роках, під час будівництва водосховища Габріель-і-Галан, мешканців міста примусово виселили, попри те, що воно не було затоплено. Про це розповідає Express.
Велич Гранадільї до евакуації
Розташоване в провінції Касарес, автономної спільноти Естремадура, Гранаділья процвітала завдяки своєму стратегічному положенню на річці Тахо. Місто було осередком ремесел і сільського господарства, а також приваблювало туристів своїми історичними будівлями.
Як наказ Франко зруйнував життя мешканців
Уряд Франциска Франко ухвалив рішення про будівництво водосховища, через що жителів примусово переселили в колонізаційні поселення. Наказ про евакуацію підписали ще до завершення робіт, і він діє досі. Навіть після того, як місто не було повністю затоплено, мешканцям не дозволили повернутися.
Компенсації за втрачені будинки почали виплачувати лише через 10 років після виселення, що викликало глибоке розчарування у тих, кого змусили залишити домівки.
Гранаділья сьогодні: музей просто неба
У 1980 році місто отримало статус історико-мистецького об’єкта і перетворилося на музей просто неба. Щороку сюди приїжджають тисячі туристів, щоб побачити залишки фортеці та старовинні будівлі.
Колишні мешканці збираються в місті двічі на рік під час релігійних свят, але не можуть повернутися до своїх домівок, адже наказ, виданий у часи диктатури, досі не скасовано.
Голос колишніх мешканців
“Нам сказали, що місто затопить дамба, але це було неправдою. Це було рішення диктатури, а зараз уряди демократії теж ігнорують нас”, — зазначив колишній житель Еухеніо Хіменес.