Відповідно до угоди з Міністерством юстиції США, Boeing виплатить штраф у розмірі 243,6 мільйона доларів. Крім того, компанія зобов’язалася інвестувати 455 мільйонів доларів у підвищення безпеки польотів протягом наступних трьох років. Про це йдеться у матеріалі Reuters.
Для забезпечення дотримання вимог законодавства, у Boeing буде призначено незалежного спостерігача, який щорічно звітуватиме про прогрес компанії. Фактично, Boeing перебуватиме під пильним наглядом протягом цього трирічного періоду.
Це визнання вини може негативно вплинути на можливості Boeing укладати вигідні контракти з урядовими структурами, зокрема з Міністерством оборони США та NASA.
Та, попри рекордно великі штрафи для компанії, родичі жертв авіакатастроф незадоволені досягнутою угодою. Деякі адвокати сімей загиблих планують звернутися до судді Ріда О’Коннора з проханням відхилити угоду. Вони посилаються на його попередню заяву, де він назвав дії Boeing “можливо, найсмертоноснішим корпоративним злочином в історії США”.
Ерін Епплбаум, юрист, що представляє інтереси деяких родин жертв, схарактеризувала угоду як “ляпас по обличчю”. Минулого місяця сім’ї загиблих вимагали від Міністерства юстиції компенсацію у розмірі 25 мільярдів доларів.
Нагадаємо, що в результаті двох авіакатастроф Boeing 737 MAX в Індонезії та Ефіопії у 2018 та 2019 роках загинуло 346 людей. Ці трагічні події стали поворотним моментом в історії компанії та авіаційної галузі в цілому.