Розвідка Данії попередила про загрозу нападу Росії на країни НАТО

Росія чинитиме тиск на НАТО, у тому числі використовувати військові засоби, щоб послаблювати та роз’єднувати альянс, йдеться в оновленій оцінці розвідувальної служби Міністерства оборони Данії, пише видання haggin.az

Аналітики вважають малоймовірним, що Кремль спробує спровокувати прямий збройний конфлікт із найсильнішим у світі військовим блоком, проте він спробує підірвати його зсередини.

«Швидше за все, Росія продовжить виявляти обережність, щоб її дії не призвели до спрацювання 5-ї статті НАТО. Але цілком імовірно, що вона використовуватиме такі військові дії, які дозволять кинути виклик країнам альянсу, не виходячи за межі 5-ї статті», — наголошують у розвідці.

Це може бути зроблено шляхом тиску на окремі держави, особливо в Балтійському регіоні: наприклад, Росія може порушити їх повітряний або морський простір за допомогою бойових літаків або військових кораблів, а також наростити війська вздовж загальних сухопутних кордонів та проводити там навчання.

Військовий аналітик Королівської датської академії оборони Андерс Пак Нільсен вважає, що довгостроковою метою Росії є дестабілізація НАТО. На його думку, у Кремлі сподіваються на те, що обіцянка, яка міститься в 5-й статті, приходити один одному на допомогу у разі нападу виявиться порожніми словами.

З ним згоден старший науковий співробітник Данського інституту міжнародних досліджень Флеммінг Слідсбоель. “Спроби захопити територію будь-яких країн є малоймовірними, але це можуть бути операції, спрямовані на те, щоб підірвати процеси прийняття рішень в НАТО, кинути виклик згуртованості та послабити волю Північноатлантичного альянсу”, – зазначив він.

Раніше воєначальники Данії та ще 9 європейських країн заявили про необхідність переозброєння національних армій, щоб стримати Росію у довгостроковій перспективі. Здатність Кремля адаптуватися до ситуації та оперативно перевести економіку на військові рейки здивувала багатьох, а в деяких європейських урядах вже заговорили про те, що НАТО має лише кілька років, щоб довести виробництво озброєнь до такого ж рівня.

Після вирішення Фінляндії та Швеції вступити до НАТО стратегічні позиції Росії в регіоні Балтійського моря ослабли, і тепер вона намагається відновити військове панування, створюючи підрозділи як у самому регіоні, так і північному заході країни. У міру нарощування сил готовність Кремля йти на ризик зростатиме, попереджає розвідка.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Київ висунув жорстку вимогу: ЗМІ знайшли документ, який роздраконив США

Переговори в Лондоні, які спочатку позиціонувалися як один із ключових етапів мирного процесу, зазнали зниження…

5 хв. ago

Пенсії підвищили мінімум на 1000 гривень: яких пенсіонерів “озолотять” новими виплатами

В Україні пенсійні виплати зросли 2025 року, але надбавки розподілялися нерівномірно. Згідно з останніми даними Пенсійного фонду…

13 хв. ago

Китай заборонив постачання рідкоземельних елементів до оборонних підприємств США

Уряд Китаю заборонив південнокорейським компаніям постачати продукцію, що містить китайські рідкоземельні елементи, до оборонних підприємств…

21 хв. ago

Відстрочка тільки для “чистих”: боржникам більше не будуть давати відстрочку

Реєстр «Оберіг» скоро буде зв’язаний із Єдиним реєстром боржників, тож кожен неоплачений алімент, кредит чи…

27 хв. ago

Ситуація жахлива: Гончаренко вимагає негайної зупинки війни

Обговорення питання досягнення миру в Україні перейшло у площину категоричних відмов. Президент Володимир Зеленський вчергове…

34 хв. ago

Бред Пітт не хоче одружуватися з молодшою на 29 років коханою: причина в Джолі

Відомий американський актор Бред Пітт, який у грудні минулого року офіційно розлучився з Анджеліною Джолі, передумав…

43 хв. ago