Росія чинитиме тиск на НАТО, у тому числі використовувати військові засоби, щоб послаблювати та роз’єднувати альянс, йдеться в оновленій оцінці розвідувальної служби Міністерства оборони Данії, пише видання haggin.az
Аналітики вважають малоймовірним, що Кремль спробує спровокувати прямий збройний конфлікт із найсильнішим у світі військовим блоком, проте він спробує підірвати його зсередини.
«Швидше за все, Росія продовжить виявляти обережність, щоб її дії не призвели до спрацювання 5-ї статті НАТО. Але цілком імовірно, що вона використовуватиме такі військові дії, які дозволять кинути виклик країнам альянсу, не виходячи за межі 5-ї статті», — наголошують у розвідці.
Це може бути зроблено шляхом тиску на окремі держави, особливо в Балтійському регіоні: наприклад, Росія може порушити їх повітряний або морський простір за допомогою бойових літаків або військових кораблів, а також наростити війська вздовж загальних сухопутних кордонів та проводити там навчання.
Військовий аналітик Королівської датської академії оборони Андерс Пак Нільсен вважає, що довгостроковою метою Росії є дестабілізація НАТО. На його думку, у Кремлі сподіваються на те, що обіцянка, яка міститься в 5-й статті, приходити один одному на допомогу у разі нападу виявиться порожніми словами.
З ним згоден старший науковий співробітник Данського інституту міжнародних досліджень Флеммінг Слідсбоель. “Спроби захопити територію будь-яких країн є малоймовірними, але це можуть бути операції, спрямовані на те, щоб підірвати процеси прийняття рішень в НАТО, кинути виклик згуртованості та послабити волю Північноатлантичного альянсу”, – зазначив він.
Раніше воєначальники Данії та ще 9 європейських країн заявили про необхідність переозброєння національних армій, щоб стримати Росію у довгостроковій перспективі. Здатність Кремля адаптуватися до ситуації та оперативно перевести економіку на військові рейки здивувала багатьох, а в деяких європейських урядах вже заговорили про те, що НАТО має лише кілька років, щоб довести виробництво озброєнь до такого ж рівня.
Після вирішення Фінляндії та Швеції вступити до НАТО стратегічні позиції Росії в регіоні Балтійського моря ослабли, і тепер вона намагається відновити військове панування, створюючи підрозділи як у самому регіоні, так і північному заході країни. У міру нарощування сил готовність Кремля йти на ризик зростатиме, попереджає розвідка.
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…