З’явилося роз’яснення щодо депортації українських чоловіків з ЄС

Останнім часом українська влада стала активно закликати українських чоловіків, які перебувають за кордоном, повернутися на батьківщину. При цьому наші чиновники розраховують, що влада в ЄС допоможе у вирішенні цього питання всілякими способами – аж до депортації українських чоловіків додому.

Чи реально депортувати українців призовного віку з Європи, розповів виданню telegraf директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павличенко.

Українська влада була би не проти, якби Європа посприяла в поверненні чоловіків призовного віку додому. При цьому серед європейців немає єдиної думки з цього приводу. Наприклад, польський відставний генерал Вальдемар Скшипчак у вівторок, 6 лютого, заявив, що всіх українських чоловіків потрібно депортувати з Польщі, аби допомогти адміністрації Зеленського в мобілізації військовозобов’язаних.

Утім, якби навіть усі поляки були згодні з позицією відставного генерала, що українців слід депортувати на батьківщину, вони б цього зробити не змогли, адже в ЄС верховенство закону – не порожній звук. А законних причин для депортації українських чоловіків немає.

Польське МЗС уже висловилося щодо ідеї свого генерала. Там обережно заявили, що думають, як можна “підтримати українську сторону”, але вважають, що не мають права вирішувати такі питання самостійно. Має бути вироблено єдине рішення на рівні Євросоюзу, переконані поляки.

Однак депортувати людину, згідно із законами ЄС, можна лише в тому разі, якщо її визнано кримінальним злочинцем. Причому саме злочинцем, а не правопорушником.

“Депортувати особу можна тільки після відповідної судової постанови. У кожному випадку ситуація має розглядатися через судові органи і, відповідно, для цього потрібно мати підставу. Україна повинна звернутися щодо конкретної особи, що вона є злочинцем. Не правопорушником, а саме злочинцем. Тільки в такому разі її можуть депортувати. І фактично ми говоримо вже про процедуру екстрадиції”, – розповів Павліченко.

Для того, щоб екстрадувати особу з ЄС, вона має скоїти кримінальний злочин, і її вину має бути доведено в суді. Причому кожен такий випадок розглядається індивідуально. А країна, яка запитує екстракцію конкретної людини, має надати докази, що ця людина справді є злочинцем.

“Коли є чітке підтвердження того, що все було розглянуто в судовому порядку, і є довіра до цього судового рішення, тоді воно передається на виконання. Національна судова система має ухвалити рішення на рівні судової інстанції про передачу особи, про екстрадицію. Це дуже, скажімо, непростий процес і немасовий. Йдеться про одиниці осіб. Про те, що ця процедура буде застосована для повернення чоловіків, як мені здається, говорити недоречно”, – вважає правозахисник.

Тобто, якщо чоловік не вчинив жодного злочину, ще перебуваючи в Україні, і не порушував закон у країні, де він отримав прихисток, та якщо його вину не було доведено в судовому порядку, то ніхто його депортувати нікуди не має права.

Ольга Степанова

Recent Posts

Путін назвав талібів союзниками у боротьбі з тероризмом (відео)

Керівництво Афганістану є союзником Росії в боротьбі з тероризмом. Про це сьогодні, 4 липня, заявив…

17 хв. ago

Йшли впритул до ворога: 3 ОШБр могла просунутись вперед на кілометри

Бійці Третьої штурмової бригади ЗСУ штурмували окопи ЗС РФ на кордоні Харківської та Луганської областей. На відео…

20 хв. ago

“Вже виїхав”: Залужний скоро почне виконувати обов’язки посла у Британії

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний уже вирушив до Великої Британії та найближчим часом почне свою…

31 хв. ago

Поки ТЦК гребуть усіх: Зеленський розповів гірку правду про ЗСУ

У Збройних Силах України є 14 бригад без зброї, оскільки вона досі не прийшла від…

34 хв. ago

Омолоджуючі відтінки одягу, які миттєво освіжають образ жінки

Правильно підібравши вбрання жінка може виглядати набагато молодшою ​​за свій справжній вік. Особливу увагу стилісти…

39 хв. ago

Зайнялись криміналом: колишній співробітник СБУ та прокурор викрадали людей

У Обухівському райсуді Київської області вже скоро розпочнеться розгляд не зовсім типової справи щодо членів…

42 хв. ago