Перебування в будь-якій країні, зокрема це стосується держав Євросоюзу, має бути законним навіть для біженців. Кожен, хто приїхав з України до Німеччини, рятуючись від війни, мав набути легального статусу перебування. За що можуть депортувати додому, навіть незважаючи на бойові дії – далі в матеріалі.
Німеччина – країна, яка з 24 лютого 2022 року прийняла найбільшу кількість українських громадян. Деякі з них отримали статус біженця, інші – тимчасовий захист за 24 параграфом. І ті, й інші зобов’язані дотримуватися законодавства країни, в якій перебувають, інакше їх можуть позбавити всіх благ і відправити додому.
Чи можуть депортувати в Україну під час війни? Так, у випадку особливо небезпечних порушників принцип “non-refoulement”, за якого людину не можна відправити назад у країну, де триває війна, не працює.
Мігранти мають знати, на якій підставі можуть депортувати з Німеччини, щоб не довелося збирати валізи. Отримати повідомлення про необхідність покинути країну можуть люди, які:
Крім того, депортації підлягають і особи, які стали загрозою для національної безпеки держави ЄС.
Кожен українець, який легально перетнув кордон із Німеччиною, має отримати про це довідку, а потім надати її міграційній службі. Якщо такого документа немає, це також може стати причиною депортації, до того ж безстрокової. Усі ті громадяни України, яким відмовили в отриманні статусу біженця або тимчасового захисту, мають право звернутися до суду і подати апеляцію. Весь період, поки триватиме розгляд заяви, українець має право залишатися в країні легально.
Важливо знати не тільки, за що можуть депортувати з Німеччини, а й як це робиться. Питаннями мігрантів і депортації людей займаються дві установи:
Перше – відомство, яке підпорядковується уряду федеральних земель, і займається виключно питаннями іноземців. Друге – вже служба з питань мігрантів і біженців федерального значення.
У більшості випадків рішення ухвалює саме перша організація, Ausländerbehörde, вони і видають, і виконують такі накази. Саме вона нестиме відповідальність за долю особи, щодо якої ухвалено рішення про депортацію. BAMF може взяти участь у процесі, тільки якщо необхідно вислати з країни особу, якій з тих чи інших причин відмовили в наданні притулку.
Після того як рішення про депортацію ухвалить відповідне відомство, людині поштою прийде повідомлення. У ньому вкажуть причину “висилки” і термін, протягом якого вона має покинути країну. Якщо українець, як і людина будь-якої іншої національності, цього не зробить, на допомогу прийде поліція. Цікаво, що депортацією в Німеччині опікується прикордонна служба, тож вони разом із охоронцями порядку примусово відправлятимуть порушника додому. В особливо важких випадках можуть навіть виписати ордер на депортаційний арешт терміном на вісімнадцять місяців.
Голова Союзу споживачів комунальних послуг України Олег Попенко розповів, чому українці переплачують за комунальні послуги. Про…
Нове відкриття вчених може пролити світло на еволюцію життя на Землі, воно по суті кидає виклик 160-річній…
Україна готує нову систему спротиву, яка охоплює не лише військових, а й цивільних. Планується створення…
Незважаючи на те, що Польща продовжує залишатися одним із найнадійніших і найстійкіших союзників України та…
Хоча у червні 2025 року індексація пенсій не відбудеться, частина пенсіонерів України все одно помітить…
У Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Києва від сьогодні, 12 травня, запускають новий сервіс.…