Перебування в будь-якій країні, зокрема це стосується держав Євросоюзу, має бути законним навіть для біженців. Кожен, хто приїхав з України до Німеччини, рятуючись від війни, мав набути легального статусу перебування. За що можуть депортувати додому, навіть незважаючи на бойові дії – далі в матеріалі.
Німеччина – країна, яка з 24 лютого 2022 року прийняла найбільшу кількість українських громадян. Деякі з них отримали статус біженця, інші – тимчасовий захист за 24 параграфом. І ті, й інші зобов’язані дотримуватися законодавства країни, в якій перебувають, інакше їх можуть позбавити всіх благ і відправити додому.
Чи можуть депортувати в Україну під час війни? Так, у випадку особливо небезпечних порушників принцип “non-refoulement”, за якого людину не можна відправити назад у країну, де триває війна, не працює.
Мігранти мають знати, на якій підставі можуть депортувати з Німеччини, щоб не довелося збирати валізи. Отримати повідомлення про необхідність покинути країну можуть люди, які:
Крім того, депортації підлягають і особи, які стали загрозою для національної безпеки держави ЄС.
Кожен українець, який легально перетнув кордон із Німеччиною, має отримати про це довідку, а потім надати її міграційній службі. Якщо такого документа немає, це також може стати причиною депортації, до того ж безстрокової. Усі ті громадяни України, яким відмовили в отриманні статусу біженця або тимчасового захисту, мають право звернутися до суду і подати апеляцію. Весь період, поки триватиме розгляд заяви, українець має право залишатися в країні легально.
Важливо знати не тільки, за що можуть депортувати з Німеччини, а й як це робиться. Питаннями мігрантів і депортації людей займаються дві установи:
Перше – відомство, яке підпорядковується уряду федеральних земель, і займається виключно питаннями іноземців. Друге – вже служба з питань мігрантів і біженців федерального значення.
У більшості випадків рішення ухвалює саме перша організація, Ausländerbehörde, вони і видають, і виконують такі накази. Саме вона нестиме відповідальність за долю особи, щодо якої ухвалено рішення про депортацію. BAMF може взяти участь у процесі, тільки якщо необхідно вислати з країни особу, якій з тих чи інших причин відмовили в наданні притулку.
Після того як рішення про депортацію ухвалить відповідне відомство, людині поштою прийде повідомлення. У ньому вкажуть причину “висилки” і термін, протягом якого вона має покинути країну. Якщо українець, як і людина будь-якої іншої національності, цього не зробить, на допомогу прийде поліція. Цікаво, що депортацією в Німеччині опікується прикордонна служба, тож вони разом із охоронцями порядку примусово відправлятимуть порушника додому. В особливо важких випадках можуть навіть виписати ордер на депортаційний арешт терміном на вісімнадцять місяців.
Щороку влітку зростає потік домислів про внутрішню боротьбу у керівництві Китаю. Наразі вони знову активізувались…
В Україні активізувались шахрайські схеми з використанням підроблених ботів у Telegram. Аферисти копіюють офіційні сервіси,…
Армія США готується до масового переоснащення бойової техніки, щоб зменшити вразливість перед атаками з повітря.…
Мариновані огірки як у «Макдональдсі» легко приготувати вдома. Вони ідеально доповнюють домашні бургери, бутерброди або…
Українські чоловіки, які офіційно мають законні підстави для виїзду за межі країни, все частіше стикаються…
Фото з цінником на черешні з одного зі столичних супермаркетів викликало хвилю обговорень в інтернеті.…