“ТЦК призивають непотріб”: бригади ЗСУ беруть мобілізацію під свій контроль, — NYT

У підрозділах скаржаться, що держава призиває непридатних до служби людей, які не мають мотивації воювати. Через це військові змушені “взяти справу у свої руки”.

Українські захисники не задоволені офіційним призовом від ТЦК, вважаючи мобілізацію нефункціональною та громіздкою. Через це вони шукають нових бійців самостійно. Деталями поділились у The New York Times.

“За останні місяці в Києві, столиці та інших українських містах стали всюдисущими кампанії з вербування, сповнені націоналістичного запалу. Вони, мабуть, є найочевиднішою ознакою спроби поповнити українські війська, виснажені більш ніж дворічною жорстокою війною — зусилля, яке, на думку експертів і офіційних осіб, має вирішальне значення для відбиття невпинних атак Росії”, — зазначено в матеріалі.

Більшість кампаній — не робота політичного чи військового керівництва, а ініціативи самих бригад. Військові “взяли справу у свої руки”, бо не задоволені людьми, яких мобілізують. Повідомляється, що вони часто “непридатні та не бажають воювати”.

“Ці кампанії набагато ефективніші, тому що ми отримуємо саме тих людей, які нам потрібні”, — підкреслив бойовий медик Дмитро Козятинський.

Зокрема, батальйон “Вовки Да Вінчі” шукає приблизно 500 осіб. Військові опублікували оголошення про найрізноманітніші вакансії — від медиків і механіків до саперів. Рекрутери проводять тривалі співбесіди, намагаючись підбирати посади відповідно до навичок кандидатів. Після кількох днів навчання можна відмовитись.

“Це як побачення. Ми намагаємося якомога краще пояснити, чого ми очікуємо від цих людей і чого вони можуть очікувати від нас”, — пояснив Козятинський.

Неназваний високопоставлений український військовий підтвердив, що бригади можуть вільно вербувати бійців самостійно. Однак, з його слів, керівництво тримає це під контролем.

Рекламу для “Вовків Да Вінчі” розробили прихильники, а офіс безплатно надала Київська міська рада. Офіцери поскаржились, що призовники часто надто старі, мають слабке здоров’я та немотивовані. Керівниця медичної служби “УЛЬФ” Аліна Михайлова розповіла, що з 200 прийнятих призовників лише 25 виявили бажання воювати.

Повідомляється, що підхід самостійного вербування прийняли багато підрозділів. Військові розуміють, що війна затягується, а українці хочуть мати вибір і контролювати своє майбутнє. Приблизно 500 частин опублікували приблизно 3200 відкритих вакансій.

“Бригади рекламують багато небойових посад, наприклад, кухаря військової розвідки та цифрового дизайнера в десантно-штурмовій бригаді, а також обіцяють хороше спорядження та кращу підготовку, ніж отримують призовники”, — зазначили у виданні.

Козятинський розповів, що існує навіть “певна конкуренція” між підрозділами за найкращих новобранців. З його слів, Третя десантно-штурмова бригада “поки що перемагає”.

“Це наш шанс отримати мотивованих людей. Всі хочуть їх”, — підкреслив він.

Ольга Степанова

Recent Posts

Кадровий голод: бізнес змушений підвищувати зарплати

В Україні продовжується тенденція до підвищення заробітної плати. Причому останнім часом темпи зростання значно прискорилися…

1 хвилина ago

Лайфхак: 5 простих побутових хитрощів, які зекономлять ваш час і гроші

Іноді, щоб зробити життя легшим, не потрібні дорогі гаджети чи послуги — достатньо знати кілька…

11 хвилин ago

Дзвонить у вухах? Вчені знайшли зв’язок між якісним сном і полегшенням тинітусу

Близько 15% населення планети страждає на тинітус — стан, за якого людина чує дзвін або…

20 хвилин ago

Куди вкладати гроші під час війни: експерт назвав найстабільніші активи

Найбезпечніший варіант, куда зараз найраще інвестувати – це державні облігації (ОВДП). Вони захищені державою, дають…

34 хвилини ago

Путін втрачає Кавказ: російський вплив у регіоні стрімко зменшується

Поки Росія продовжує війну проти України, різко погіршилися її справи на Південному Кавказі. У чому…

41 хвилина ago

Як правильно зберігати цибулю і часник після збору врожаю: прості поради

Цибуля і часник — улюблені культури багатьох городників, але весь річний труд можна звести нанівець,…

50 хвилин ago