Захисні споруди, які російські загарбники протягом тривалого часу будували біля Керченського мосту, перебувають у незадовільному стані. Як пояснив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук, ймовірно на частину “парканів” вплинули погодні умови, зокрема, штормове море.
За його словами, у будь-якому разі, інформація потребує верифікації, але зміни у системах загородження, які окупанти “натхненно” облаштовували фактично весь теплий період цього року, цілком очікувані.
“Цілком очікувано, що внаслідок штормів, ще навіть в цьому році достатньо велика кількість (споруд – ред) вийшла з ладу, не виконує свій функціонал. Ймовірніше за все, можна зробити висновок, що природа завжди втручається. Керченська протока доволі динамічна й завжди такою була та росіяни намагалися це максимально врахувати”, – сказав речник в етері телемарафону.
Як зазначив Плетенчук, зокрема, загарбники навколо шляхопроводу будували “незрозумілі паралельні споруди”, затоплювали елементи захисту (баржі), та відповідно, будували паркани в Чорному морі. Проте, станом на зараз, велика кількість цих загороджень, судячи за все, не функціональна, а сезон штормів триватиме щонайменше два-три місяці.
“Тому скоро ми побачимо ще більше результатів втручання “генерала шторма”, який допомагає нам”, – наголосив представник ВМС ЗСУ.
Він додав, що наразі ситуація в Азово-Чорноморській акваторії залишається незмінною. Зокрема, в Азовському морі тривалий час обстановка стабільна, навіть позитивна для України. Це, за словами Плетенчука, виражається в тому, що там взагалі відсутні ворожі кораблі.
“Відсутні вони через те, що ворог, в першу чергу, розуміє – він знаходиться в зоні ураження Військово-морських сил, в тому числі. В Чорному морі перебуває субмарина, яка виконує завдання з охорони пункту базування в Новоросійську”, – додав військовий.