В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Окремі категорії громадян мають право на бронювання від мобілізації.
Партнерка Grain Law Firm і адвокатка Лідія Карплюк розповіла «УНІАН», хто має право на бронь під час мобілізації в Україні
Як пояснила адвокат, перелік працівників певних органів, підприємств, установ та організацій, які мають право на бронювання, передбачений постановою Кабміну №76. Документ визначає, скільки військовозобов’язаних працівників можуть отримати відстрочку.
Згідно з постановою бронювання можуть отримати військовозобов’язані, які працюють в:
- органах державної влади та місцевого самоврядування;
- органах Нацполіції;
- Національному антикорупційному бюро України;
- Державному бюро розслідувань;
- органах прокуратури;
- Бюро економічної безпеки;
- ДСНС;
- судах;
- підприємствах, установах, організаціях, які визнані критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України чи інших військових формувань;
- підприємствах, установах, організаціях, які визнані критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
- спеціалізованих установах ООН, в міжнародних судових органах, в міжнародних неурядових організаціях;
- операторах протимінної діяльності, які проводять гуманітарне розмінування та інших.
«До 31 березня підприємства мали підтвердити свою критичність за новим порядком і фактично перебронювати своїх працівників. Не всім це вдавалося з першого разу, але все ж вони змогли завершити процедуру підтвердження критичності вчасно, і їхні працівники знову отримали право на бронювання від мобілізації. Хоча є і такі організації, по яких досі не прийнято рішення про віднесення їх до критичних», – розповіла юристка.