Придатних для служби поділять на категорії: хто воюватиме, а хто ні

В Україні статус “обмежено придатний” зникає, а придатних чоловіків для військової служби ділитимуть на категорії за рівнем функціональності. Загалом буде чотири категорії, які визначатимуть, на які завдання придатні чоловіки, в інтерв’ю “Дзеркалу тижня” розповіла директор департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова.

За її словами, чоловіки ділитимуться на:

  • придатних (повністю);
  • придатних до служби у вищому військовому навчальному закладі, у ТЦК та СП, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатних до служби у десантно-штурмових військах, морській піхоті, силах спецоперацій, підрозділах спецпризначення, плаваючому складі тощо;
  • придатних за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до вищого військового навчального закладу);
  • придатних до виконання специфічних завдань.

Як пояснила Сухорукова, у квітні Міноборони спільно з Командуванням Медичних Сил запустили на погодження зміни до наказу МОУ №402 “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних силах України”.

Над редакцією змін працювали Міноборони, Командування медичних сил, Міністерство охорони здоров’я, експерти у сфері охорони здоров’я та громадськість. Там умови наказу №402 прописані докладніше.

“Захворювання прив’язані до МКХ-10 і описані критерії, коли людина є непридатною або придатною, тобто коли стан є важким, середнім і легким за цією групою захворювань. Оновлені критерії містять кілька тисяч діагнозів. У кожній групі захворювань можуть бути як повністю придатні, так і непридатні, залежно від ступеня порушення функцій. Наприклад, якщо в людини виразка була в анамнезі й залишився тільки рубець — придатний. А якщо виразка була ускладнена, було проведено оперативне втручання з видаленням значної частини шлунку, то людина є непридатною. Йдеться про відповідність критеріям військовослужбовця або військовозобов’язаного їхній можливості виконувати ті чи ті функції”, – розповіла Сухорукова.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ці три напої п’ють всі довгожителі: додайте їх до свого раціону, щоб прожити понад 100 років

Дослідник довголіття Ден Бюттнер, вивчаючи так звані "блакитні зони" — місця, де багато людей досягають…

7 години ago

Отакої: навіть Папа Франциск дорікнув собакам у падінні народжуваності людей

Деякі люди називають своїх пухнастих вихованців - хутряними немовлятами. Дехто навіть стверджує, що собаки - це нові діти! Папа…

7 години ago

Мобілізація жінок та виїзд за кордон: що зміниться у квітні 2025 року

Станом на квітень 2025 року жодних змін до правил щодо мобілізації жінок в Україні не…

7 години ago

Штрафи за кожен день прострочення: комунальники посилюють боротьбу з боржниками

Українці можуть отримувати штрафи за кожний день прострочення комунальних платежів. Про це попередили на facebook-сторінці КП "Київтеплоенерго".…

7 години ago

Буде всього 5 днів: обленерго зробило важливе попередженння

З 30 березня стартує 5-денний період, за який українцям необхідно передати до свого обленерго важливу…

7 години ago

Нові правила оплати лікарняних: зміни почнуть діяти вже за тиждень

В Україні вже за тиждень, від 4 квітня 2025 року, набуде чинності закон № 4158-ІХ…

7 години ago